Wiele słyszałem o urządzeniu GSM ZTE 40 Ultra. Sam postanowiłem przyjrzeć się jemu od strony danych technicznych. Z zaciekawieniem przyjrzałem się i dzielę się mini. Niech każdy oceni czy smartphone jest naprawdę wart uwagi. Poniżej dane techniczne.

Ekran posiada matrycę AMOLED, która wyświetla obraz z mnóstwem detali i szczegółów oraz wiernie odzwierciedla barwy. 144Hz. Rozdzielczość obrazu 1116Px na 2480Px. Długość przekątnej wynosi 6,80 cali. Ekran chroniony jest przez Corning Gorilla Glass.

Główne podzespoły. Pamięć RAM w ilości 8GB lub 12GB pozwalana na naprawdę wiele. Z pewnością można korzystać z wymagających aplikacji, które będą działały płynnie. Pamięć wbudowana o pojemności 128GB, 256GB, 512GB i 1000GB do wyboru pomieści naprawdę dużo zdjęć, plików muzycznych i aplikacji. Procesor, który wbudowano w ten smartphone to Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 z ośmioma rdzeniami taktowanymi częstotliwością zegara 3,00GHz. Układ graficzny Adreno 730 generuje grafikę o naprawdę wysokich parametrach i znakomitej jakości. System operacyjny na którym działa ten smartphone to Android.

Aparaty fotograficzne. Główny aparat fotograficzny standardowy posiada matrycę z 64MPx. Wyposażony jest w zoom cyfrowym lampę błyskową, OIS, AF i AF laserowy. Tym aparatem można nagrać filmiki z formatach H.264, H.265, MPEG4 - 30 fps. Drugi aparat fotograficzny szerokokątny posiada matrycę z 64MPx. Jego wyposażenie to: zoom cyfrowy, lampa błyskowa, AF i AF laserowy. Trzeci aparat fotograficzny tele posiada matrycę z 64MPx, a jego wyposażenie to: zoom cyfrowy, lampa błyskowa, OIS, AF i AF laserowy. Z przodu urządzenia znajduje się aparat fotograficzny portretowy z matrycą o 16MPx, Jest wyposażony w FF, zoom cyfrowy i lampę błyskową.

Czujniki. Wśród czujników można wymienić magnetometr, akcelerometr i czujniki zbliżeniowy i otoczenia, poza tym jest czujnik grawitacyjny. Nie pominięto czytnika linii papilarnych.

Transmisja danych. Jest NFC, IrDA, Wi-Fi Direct i druga częstotliwość Wi-Fi 5GHz. Oprócz tego jest Wi-Fi v802.11 a/b/g/n/ac/ax oraz USB v3.1 OTG Type-C. Moduł GPS obsługuje A-GPS, GLONASS, Beidou i Galileo. Nie pominięto Bluetooth v5.2, jest też EDGE i GPRS oraz hotspot Wi-Fi.

Multimedia. Jest java ART, polifonia, HD Voice i odtwarzacz plików mp3, poza tym są głośniki stereo. Pod znakiem zapytanie stoi obecność radia FM. Smartphone radzi sobie z następującymi formatami dźwięku AAC, AAC+, AMR, MID, WAV, eAAC+.

Bateria. Pojemność akumulatorka wynosi 5000mAh. Wyposażony jest w funkcję szybkiego ładowania za pomocą Quick Charge.

Smartphone ZTE 40 Ultra bez wątpienia ma swoje plusy. Z pewnością do nich można zaliczyć ekran AMOLED, który dostarcza obraz pieszczący oczy i 144Hz. Plusem jest możliwość wyboru ilości pamięci RAM i pojemności pamięci wbudowanej. Plusem jest również obecność OIS z głównym aparacie fotograficznym i aparacie tele. Bogata transmisja danych dopełnia całości. Dla niektórych brak żyroskopu może być minusem, ale czy nim jest. Smartphone wyglądem nie odróżnia się od konkurencji. Ogólne wrażenie pozytywne , lecz chciałoby się nieco więcej, ale możliwości głównych podzespołów pozwalają na cieszenie się naprawdę dużą mocą i możliwością korzystania można rzec z każdej aplikacji.