Serwis laptopów Toruń

Serwis i naprawa laptopów Toruń

Laptopy jeszcze niedawno były towarem luksusowym, mało dostępnym. Dziś laptopy stały się wszechobecne i nie wyobrażamy sobie bez nich życia. W pociągu, w kolejce do lekarza, czy też w łóżku – notebook umożliwia pracę w każdym miejscu i o każdym czasie. Dlatego też każda usterka i nawet krótkotrwała niemożność korzystania z tego urządzenia jest dla nas przysłowiowym końcem świata.

Zdarza się, że Twój laptop samoczynnie się wyłącza? Prawdopodobnie przyczyną tego stanu jest zanieczyszczenie układu chłodzenia, które doprowadziło do przegrzania się sprzętu. Również stare pasty termoprzewodzące i termopady na układach tracą swoje własności. Zapraszamy do  serwisu laptopów w Toruniu, tu znajdziemy przyczynę i usuniemy awarię.

Naprawa laptopów po zalaniu / zawilgoceniu

Pracowałeś do późna, zasnąłeś, a kawa wylądowała na laptopie? A może tylko „kilka” kropelek soku zalało klawiaturę? Nawet jeśli działa nadal bez zarzutu nie możesz tego lekceważyć. Objawy uszkodzenia nie zawsze są natychmiastowe. Ciecz może wniknąć do notebook powodując jego korozję. A jeśli z baterii sączy się woda, to istnieje ryzyko trwałego uszkodzenia. Nie zwlekaj, naprawa laptopów Toruń na ulicy Chełmińskiej 24 ( Stare Miasto ) służy pomocą przy zdiagnozowaniu problemu i ocenie ewentualnej szkody. Sprawimy, że Twój komputer szybko wróci do dawnej formy.

Wymiana matrycy LCD, LED w laptopie, netbooku, ultraboaoku

Nagle zanika obraz lub pojawiają się paski, przebarwienia, które uporczywie widnieją na matrycy? A może ekran jest ciemny i widać tylko tak zwaną „pajęczynę”. Jeśli tak to zapraszamy do wymiany matrycy w naszym serwisie laptopów VER-TEL. Przegrzanie sprzętu mogło także doprowadzić do uszkodzenia układu. A może grafika jest już przeciążona? Oddaj laptopa w ręce naszych fachowców, a oni zdiagnozują problem i doprowadzą urządzenie do dawnej świetności.

Naprawa laptopów Toruń

Twój laptop wylądował kiedyś na podłodze, zapomniałeś się rzucając go na wydawałoby się miękkie łóżko? Niestety nawet niewielki wstrząs może być przyczyną uszkodzenia dysku i innych podzespołów w laptopie. Warto dmuchać na zimne i przyjść do naszej siedziby na ulicy Chełmińskiej 24 w Toruniu. Sprawdzimy, czy nie ma żadnych mikro urazów, a w razie potrzeby postaramy się naprawić je. W naszym serwisie pracują wyśmienici fachowcy, którzy przy użyciu profesjonalnego sprzętu poradzą sobie z praktycznie każdą usterką.

Zakup nowego komputera to skrajność. Jeśli naprawa laptopów w Toruniu jest naprawdę niemożliwa lub nieopłacalna – powiemy Ci o tym. Ale jeśli istnieje szansa na przywrócenie urządzeniu pełnej funkcjonalności – zajmiemy się tym, nawet jeśli w innych serwisach informatycy tylko rozłożyli ręce i powiedzieli, że nic nie da się zrobić. Nietypowe problemy z komputerami przenośnymi wymagają dokładnej diagnostyki i przeglądu, dlatego w tym przypadku możemy doradzić tylko jedno: jeśli cokolwiek w funkcjonowaniu Twojego laptopa Cię niepokoi – skontaktuj się z nami.

Nie można uruchomić laptopa

Problemy przy uruchomieniu urządzenia to najczęściej bardziej złożona usterka, ponieważ jej przyczyna bywa różna. W naszym serwisie najczęściej spotykaliśmy się z sytuacją, w której przegląd urządzenia ujawniał awarię zasilania lub niewłaściwy dobrór zasilacza. Dzieje się tak najczęściej w przypadku wymiany zasilacza oryginalnego na tańszy zamiennik. Jednak szczegółową diagnozę możemy postawić dopiero na podstawie przeglądu laptopa. Częstej awarii ulegają również układy BGA, które nasz serwis również jest w stanie wymienić.

Nietypowe problemy z komputerami przenośnymi wymagają dokładnej diagnostyki i przeglądu, dlatego w tym przypadku możemy doradzić tylko jedno: jeśli cokolwiek w funkcjonowaniu Twojego laptopa Cię niepokoi – skontaktuj się z nami.

Poniżej zamieszczamy także krótki poradnik, którego przestrzeganie uchroni nasz komputer od wielu usterek i wydłuży jego żywotność:

  • Pamiętajmy, aby regularnie czyścić otwory wentylacyjne, albo czyścić biurko, na którym stoi laptop. Położenie komputera na zanieczyszczonej powierzchni może sprawić, że w krótką chwilę owe zanieczyszczenia znajdą się we wnętrzu komputera. Czyszczenie powinno się przeprowadzać okresowo, tak jak wymianę oleju i filtrów w silniku samochodu.
  • Pamiętajmy, że twarde dyski komputerów są na takie sytuacje bardzo wrażliwe. Zamiast rzucić laptopa na łóżko – połóżmy go. Zamiast przenosić go luzem w plecaku, użyjmy odpowiedniego pokrowca, czy etui. Pamiętajmy także, że twarde dyski podczas pracy obracają się z prędkością kilku tysięcy obrotów na minutę. Dla zachowania bezpieczeństwa własnych danych i uniknięcia uszkodzenia twardego dysku starajmy się włączony komputer przenosić delikatnie i ostrożnie.
  • Pamiętajmy, że przenoszenie laptopa trzymanego za matrycę w szybkim czasie może doprowadzić do jej poważnej awarii oraz uszkodzenia zawiasów w obudowie.
  • Unikajmy też najtańszego akcesorii, pochodzących z nieznanych źródeł gdyż są częstą przyczyną nagłych awarii komputera.