Sharp Aquos R7 – smartphone, który może się spodobać. Z pewnością ma zalety, które warto docenić. Mocne główne podzespoły pozwalają na cieszenie się z możliwości korzystania z niemal każdej aplikacji. Wyglądem ten smartphone nie różni się od konkurencji. Przyjrzyjmy się bliżej danym technicznym.

Ekran wyposażony jest w matrycę Pro IGZO OLED, która pieści oczy wspaniałym obrazem. 240Hz. Długość przekątnej ekrany wynosi 6,60 cali. Rozdzielczość obrazu 2730Px na 1260Px. Ekran chroniony jest prze Corning Gorilla Glass Victus.

Główne podzespoły. Pamięć RAM w ilości 12GB pozwala na pracę w wielu aplikacjach. Pamięć wbudowana o pojemności 256GB przechowa naprawdę duża ilość zdjęć, aplikacji i plików muzycznych. Smartphone wyposażony jest dodatkowo w czytnik kart pamięci micro SD, micro SDXC i micro SDHC do pojemności 1TB. Procesorem jest Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 posiadający 8 rdzeni taktowanych częstotliwością zegara 2,90GHz. Układ graficzny Adreno 730 Dostarcza grafikę o naprawdę wysokich parametrach. System operacyjny na którym działa ten smartphone to Android 12.

Aparaty fotograficzne. Główny aparat fotograficzny standardowy posiada matrycę z 47,2MPx. Wyposażony jest w zoom cyfrowy, lampę błyskową, AF, EIS i przesłonę obiektywu f/1.9. Aparat posiada 7 soczewek. Rozdzielczość w której nagrywane są filmiki to 7680Px na 4320Px. Formaty wideo H.264, H.265, MPEG4. Ekwiwalent ogniskowej 19mm. Z przodu urządzenia GSM znajduje się aparat fotograficzny portretowy z matrycą o 12,6MPx. Posiada zoom cyfrowy, FF i przesłonę obiektywu f/2.3. Ekwiwalent ogniskowej 27mm.

Czujniki. Smartphone posiada następujące czujniki: akcelerometr, czujnik zbliżeniowy i światła oraz grawitacji. Pod znakiem zapytania stoi obecność magnetometru i żyroskopu. Jest czytnik linii papilarnych.

Transmisja danych. Jest druga częstotliwość Wi-Fi czyli 5GHz, Wi-Fi Direct, NFC. Moduł GPS obsługuje A-GPS, GLONASS, Beidou i Galileo. Nie zabrakło USB v2.0 Type-C, Wi-Fi v802.11 a/b/g/n/ac/ax , profilu A2DP oraz EDGE i GPRS. Jest Bluetooth v5.2, Hotspot Wi-Fi i WAP v2.0.

Multimedia. Jest java ART, polifonia, HD Voice, audio jack i odtwarzacz plików mp3. Poza tym smartphone radzi sobie z następującymi formatami dźwięku AAC, AAC+, AMR, MID, WAV, eAAC+ W chwili obecnej pod znakiem zapytania stoi obecność głośników stereo.

Bateria. Pojemność 5000mAh. Baterii nie wyposażono w funkcję szybkiego ładowania.

Smartphone Aquos R7 może spodobać się osobą oczekującym od urządzenia GSM sporej mocy. Plusem jest obecność EIS w głównym aparacie fotograficznym. Na uwagę zasługuje pojemna bateria. Plusik za NFC. Z pewnością zaletą jest czytnik kar pamięci, które mogą mieć pojemność nawet 1TB. Ogólne wrażenie pozytywne. Z pewnością ten smartphone znajdzie grono osób, które go kupi.

 

Wiele słyszałem o urządzeniu GSM ZTE 40 Ultra. Sam postanowiłem przyjrzeć się jemu od strony danych technicznych. Z zaciekawieniem przyjrzałem się i dzielę się mini. Niech każdy oceni czy smartphone jest naprawdę wart uwagi. Poniżej dane techniczne.

Ekran posiada matrycę AMOLED, która wyświetla obraz z mnóstwem detali i szczegółów oraz wiernie odzwierciedla barwy. 144Hz. Rozdzielczość obrazu 1116Px na 2480Px. Długość przekątnej wynosi 6,80 cali. Ekran chroniony jest przez Corning Gorilla Glass.

Główne podzespoły. Pamięć RAM w ilości 8GB lub 12GB pozwalana na naprawdę wiele. Z pewnością można korzystać z wymagających aplikacji, które będą działały płynnie. Pamięć wbudowana o pojemności 128GB, 256GB, 512GB i 1000GB do wyboru pomieści naprawdę dużo zdjęć, plików muzycznych i aplikacji. Procesor, który wbudowano w ten smartphone to Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 z ośmioma rdzeniami taktowanymi częstotliwością zegara 3,00GHz. Układ graficzny Adreno 730 generuje grafikę o naprawdę wysokich parametrach i znakomitej jakości. System operacyjny na którym działa ten smartphone to Android.

Aparaty fotograficzne. Główny aparat fotograficzny standardowy posiada matrycę z 64MPx. Wyposażony jest w zoom cyfrowym lampę błyskową, OIS, AF i AF laserowy. Tym aparatem można nagrać filmiki z formatach H.264, H.265, MPEG4 - 30 fps. Drugi aparat fotograficzny szerokokątny posiada matrycę z 64MPx. Jego wyposażenie to: zoom cyfrowy, lampa błyskowa, AF i AF laserowy. Trzeci aparat fotograficzny tele posiada matrycę z 64MPx, a jego wyposażenie to: zoom cyfrowy, lampa błyskowa, OIS, AF i AF laserowy. Z przodu urządzenia znajduje się aparat fotograficzny portretowy z matrycą o 16MPx, Jest wyposażony w FF, zoom cyfrowy i lampę błyskową.

Czujniki. Wśród czujników można wymienić magnetometr, akcelerometr i czujniki zbliżeniowy i otoczenia, poza tym jest czujnik grawitacyjny. Nie pominięto czytnika linii papilarnych.

Transmisja danych. Jest NFC, IrDA, Wi-Fi Direct i druga częstotliwość Wi-Fi 5GHz. Oprócz tego jest Wi-Fi v802.11 a/b/g/n/ac/ax oraz USB v3.1 OTG Type-C. Moduł GPS obsługuje A-GPS, GLONASS, Beidou i Galileo. Nie pominięto Bluetooth v5.2, jest też EDGE i GPRS oraz hotspot Wi-Fi.

Multimedia. Jest java ART, polifonia, HD Voice i odtwarzacz plików mp3, poza tym są głośniki stereo. Pod znakiem zapytanie stoi obecność radia FM. Smartphone radzi sobie z następującymi formatami dźwięku AAC, AAC+, AMR, MID, WAV, eAAC+.

Bateria. Pojemność akumulatorka wynosi 5000mAh. Wyposażony jest w funkcję szybkiego ładowania za pomocą Quick Charge.

Smartphone ZTE 40 Ultra bez wątpienia ma swoje plusy. Z pewnością do nich można zaliczyć ekran AMOLED, który dostarcza obraz pieszczący oczy i 144Hz. Plusem jest możliwość wyboru ilości pamięci RAM i pojemności pamięci wbudowanej. Plusem jest również obecność OIS z głównym aparacie fotograficznym i aparacie tele. Bogata transmisja danych dopełnia całości. Dla niektórych brak żyroskopu może być minusem, ale czy nim jest. Smartphone wyglądem nie odróżnia się od konkurencji. Ogólne wrażenie pozytywne , lecz chciałoby się nieco więcej, ale możliwości głównych podzespołów pozwalają na cieszenie się naprawdę dużą mocą i możliwością korzystania można rzec z każdej aplikacji.

Poco F4 GT to smartphone po którym można spodziewać się wiele. Jednak czy jest coś, co nas zaskoczy. Z pewnością dobrą informacją byłoby możliwość wybory ilości pamięci RAM i pojemności pamięci wbudowanej. Fajnie jakby miał matrycę ekranu, która będzie pieściła oczy wspaniałym obrazem. Czy ten smartphone to posiada? Przyjrzyjmy się danym technicznym.

Ekran wyświetla obraz w rozdzielczości 2400Px na 1080Px. Matryca AMOLED zapewnia mnóstwo szczegółów o detali. 120Hz. Wielkość ekranu 6,67 cala. Ekran chroniony jest przez Corning Gorilla Glass Victus.

Główne podzespoły. Pamięć RAM ma dwie wielkości 8GB i 12GB. Ta wyższa umożliwia korzystanie niemal z wszystkich aplikacji. Pamięć wbudowana o pojemności 128GB i 256GB pozwala na przechowanie naprawdę dużej ilości aplikacji, zdjęć i plików mp3. Smartphone nie posiada czytnika kart pamięci. Procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 posiada 8 rdzeni taktowanych częstotliwością zegara 3,00GHz. Procesor dostarcza naprawdę dużo mocy. Układ graficzny Adreno 730 generuje grafikę o wysokich parametrach. Systemem operacyjnym jest Android 12, a interfejs to MIUI 13.

Aparaty fotograficzne. Główny aparat fotograficzny wyposażony jest w matrycę Sony IMX686 z 64MPx. Aparat posiada zoom cyfrowy, lampę błyskową, AF i przesłonę obiektywu f/1.9, poza tym nagrywa filmiki w rozdzielczości 3840Px na 2160Px. Formaty zapisywanych filmików to H.264, H.265, MPEG4 - 60 fps. Rozdzielczość wykonywanych fotografii 9248Px na 6944Px. Drugi aparat fotograficzny szerokokątny posiada matrycę z 8MPx, a jego wyposażenie to: zoom cyfrowy, lampa błyskowa, FF i przesłona obiektywu f/2.2. Kąt widzenia 120 stopni. Trzeci aparat fotograficzny makro posiada matrycę z 2MPx. Jego wyposażenie to: zoom cyfrowy, lampa błyskowa, FF i przesłona obiektywu f/2.4. Z przodu urządzenia GSM znajduje się aparat fotograficzny portretowy z matrycą Sony IMX596 o 20Mpx. Wyposażenie to: zoom cyfrowy, FF i przesłona obiektywu f/2.4. Aparatem można nagrywać filmiki w rozdzielczości 1920Px na 1080Px.

Czujniki. Smartphone wyposażono w czujnik zbliżeniowy, otoczenia, magnetometr, akcelerometr i żyroskop, poza tym jest czujnik grawitacyjny. Nie mogło zabraknąć czytnika linii papilarnych.

Transmisja danych. Moduł GPS obsługuje A-GPS, GLONASS, Beidou i Galileo. Jest NFC, IrDA, Wi-Fi Display i Wi-Fi Direct, poza tym jest druga częstotliwość Wi-Fi oraz Bluetooth v5.2, ponadto jest Wi-Fi v82.11 a/b/g/n/ac/ax , EDGE, GPRS i profil A2DP. Smartphone nie posiada DLNA.

Multimedia. Java ART, polifonia, obsługa plików mp3 i 4 głośniki. Czytane formaty dźwięku to AAC, AAC+, AMR, APE, FLAC, MID, OGG, WAV, eAAC+.

Bateria. Pojemność akumulatorka wynosi 4700mAh. Wyposażony jest w funkcję szybkiego ładowania.

Ten smartphone ma swoje plusy. Z pewnością plus należy się za matrycę AMOL:ED, poza tym cieszą bardzo dobre matrycę w aparatach fotograficznych w końcu to produkt SONY. Plusem jest obecność drugiej częstotliwości Wi-Fi i NFC. Smartphone swoim wyglądem nie odbiega od konkurencji. Ogólne wrażenie dobre. Z pewnością ten smartphone znajdzie sporo nabywców. Dostajemy wiele za rozsądną cenę.

Poszukując urządzenia GSM, które oferuje naprawdę wiele możliwości trafiłem na produkt firmy Huawei mianowicie Mate XS 2 Collektor's Edition. Chcąc przekonać się, co posiada zajrzałem do danych technicznych. W nich znalazłem:

Smartphone posiada dwa wyświetlacze. Pierwszy z nich o wielkości 6,5 cala posiada matrycę OLED. 120Hz. Drugi ekran o przekątnej 7,80 cala posiada również matrycę OLED. 120Hz. Żaden z wyświetlaczy nie jest chroniony szkłem hartowanym więc jest podatny na zarysowania i uszkodzenia.

Główne podzespoły. Pamięć RAM w ilości 12GB pozwala na naprawdę wiele. Pamięć wbudowana o pojemności 512GB pomieści naprawdę wiele plików muzycznych, zdjęć i aplikacji. Jest możliwość skorzystania z czytnika kart pamięci typu micro SD do pojemności 256GB. Procesor Qualcomm Snapdragon 888 posiada 8 rdzeni taktowanych częstotliwością zegara 2,84GHz. Układ graficzny którym jest Adreno 660 generuje grafikę o wysokich parametrach. Systemem operacyjnym nie jest Android tylko Harmony OS. Interfejs EMUI.

Aparaty fotograficzne. Główny aparat fotograficzny z matrycą o 50MPx wyposażony jest w zoom cyfrowy 30x, lampę błyskową, dwukolorowy LED, AF, AF laserowy i przesłonę obiektywu f/1.8. Rozdzielczość wykonywanych zdjęć 8192Px na 6144Px. Rozdzielczość nagrywanych filmików 3840Px na 2160Px. Formaty w których można nagrać filmik to H.263, H.264, H.265, MPEG4. Drugi aparat fotograficzny szerokokątny posiada matrycę z 12Mpx i wyposażony jest w dwukolorowy LED, lampę błyskową, zoom cyfrowy, AF laserowy i przesłonę obiektywu f/2.2. Trzeci aparat fotograficzny tele posiada matrycę z 8MPx, a jego wyposażenie to: zoom bezstratny 3x, zoom cyfrowy 30x, dwukolorowy LED, lampa błyskowa 2xLED, AF laserowy i przesłona obiektywu f/2.4. Z przodu urządzenia GSM znajduje się aparat fotograficzny portretowy z matrycą o 10,7MPx. Wyposażony jest w zoom cyfrowy, FF i przesłonę obiektywu f/2.2. Rozdzielczość wykonywanych zdjęć 3776Px na 2832Px. Tym aparatem można nagrać filmik w rozdzielczości 3840Px na 2160Px.

Czujniki. Z pewnością jest to mocna strona tego urządzenia. Znajdziemy akcelerometr, żyroskop, magnetometr, czujnik zbliżeniowy i otoczenia oraz czujnik efektu Halle'a i czujnik grawitacyjny. Oprócz tego jest barometr i termometr,. Ponadto jest czytnik linii papilarnych.

Transmisja danych. Moduł GPS obsługuje A-GPS, Beidou, Galileo, GLONASS, QZSS i NavIC. Jest też NFC, IrDA, Wi-Fi Display, Wi-Fi Direct oraz druga częstotliwość Wi-Fi., poza tym znajdziemy Wi-Fi v802.11 a/b/g/n/ac/ax , Bluetooth v5.2, EDGE i GPRS oraz profil A2DP. Smartphone nie posiada DLNA.

Multimedia. Jest java ART, polifonia, HD Voice i odtwarzacz plików mp3, poza tym smartphone radzi sobie z następującymi formatami dźwięku: AAC, AAC+, AMR, APE, FLAC, MID, OGG, WAV, WMA, eAAC+. Pod znakiem zapytania stoi obecność gier. Smartphone nie posiada głośników ani audio jack.

Bateria. Pojemność baterii 4880mAh. Akumulatorek posiada funkcję szybkiego ładowania za pomocą SuperCharge.

Podsumowując. Huawei Mate Xs 2 Collector's Edition Jest urządzeniem GSM naprawdę wartym uwagi. Plusami są: bogata paleta czujników w tym barometru i termometru, które nie są często spotykane. Kolejnym plusem są mocne główne podzespoły, które umożliwiają korzystanie z niemal wszystkich aplikacji. Dobrą informacją jest obecność AF laserowego w głównym aparacie fotograficznym. Wiadomo, że nie można mieć wszystkiego w każdym urządzeniu GSM. Ten smartphone ma naprawdę duże możliwości, które czekają na chętnych. Ogólne wrażenie bardzo na plus.

Smartphone Oppo F21 Pro 4G jest naprawdę wart uwagi. Ma spore możliwości. Wiadomo, że nie w każdym urządzeniu GSM jest wszystko, ale tu dostaje się naprawdę wiele. Smartphone może się spodobać. Przyjrzyjmy się bliżej danym technicznym.

Ekran posiada matrycę AMOLED, dzięki której można cieszyć się obrazem z mnóstwem szczegółów i detali. Barwy są wiernie odzwierciedlone. Przekątna ekranu wynosi 6,43 cala. 90Hz. Ekran chroniony jest przez Corning Gorilla Glass 5 więc nie jest narażony aż tak bardzo na uszkodzenia i zarysowania.

Główne podzespoły. Pamięć RAM w ilości 8GB pozwala na wiele. Pamięć wbudowana o pojemności 128GB pomieści naprawdę wiele. Oprócz pamięci jest możliwość skorzystania z czytnika kart pamięci micro SD, micro SDXC i micro SDHC. Układ graficzny Adreno 610 wytwarza grafikę o wysokich parametrach. Procesor którym jest Qualcomm Snapdragon 680 SM6225 posiada 8 rdzeni taktowanych częstotliwością zegara 2,40Ghz. Daje naprawdę sporo mocy. System operacyjny to Android 11. Interfejs ColorOS 12.1.

Aparaty fotograficzne. Główny aparat fotograficzny standardowy posiada matrycę OmniVision OV64B z 64Mpx. Wyposażony jest w 6 soczewek, zoom cyfrowy, lampę błyskową, AF, EIS i przesłonę obiektywu f/1.7. Rozdzielczość w jakiej wykonywane są zdjęcia to 9248Px na 6944Px. Rozdzielczość video: 1920Px na 1080Px. Kąt widzenia 79 stopni. Tym aparatem można nagrać filmik w formatach H.264, H.265, MPEG4 - 30 fps. Drugi aparat fotograficzny Makro posiada matrycę z 2MPx. Wyposażony został w 3 soczewki, zoom cyfrowy, lampę błyskową, FF i przesłonę obiektywu f/3.3. Kąt widzenia 65 stopniTrzeci aparat fotograficzny do pomiaru głębi posiada matrycę GalaxyCore GC02M1 z 2Mpx. Wyposażony jest w 3 soczewki, zoom cyfrowy, lampę błyskową, FF i przesłonę obiektywu f/2.4. Rozdzielczość zdjęć 1600Px na 1200Px. Kąt widzenia 89 stopni. Przodu urządzenia znajduje się aparat fotograficzny portretowy z matrycą Sony IMX709 o 32Mpx. Wyposażony jest w 5 soczewek, zoom cyfrowy, FF i przesłonę obiektywu f/2.4 . Kąt widzenia 85 stopniu. Rozdzielczość video: 1920Px na 1080Px.

Czujniki. Smartphone wyposażono w następujące czujniki: akcelerometr, żyroskop, magnetometr i czujnik świtała i zbliżeniowy. Jest też czujnik grawitacyjny. Nie zabrakło czytnika linii papilarnych. Smartphone nie posiada czujnika, który wyróżniłby go spośród konkurencji.

Transmisja danych. Moduł GPS obsługuje A-GPS, Glonass, Beidou, Galileo i QZSS. Jest NFC, Wi-Fi Direct i Wi-Fi Display, poza tym jest Hotspot Wi-Fi i USB v2.0 OTG Type-C oraz Wi-Fi v802.11 a/b/g/n/ac/ax i druga częstotliwość Wi-Fi 5GHz.Nie zabrakło Bluetooth v5.1 i EDGE I GPRS. Jest też profil A2DP .

Multimedia,, a w nich java ART, polifonia, HD Voice i 2 głośniki stereo oraz odtwarzacz plików mp3. Obsługiwane formaty dźwięku to AAC, AAC+, AMR, APE, FLAC, MID, MKA, OGG, WAV, eAAC+

Bateria. Pojemność wynosi 4500mAh. Baterię wyposażono w funkcję szybkiego ładowania za pomocą SuperVOOC

Smartphone oferuje dużo. Ogólne wrażenie bardzo na plus. Smartphone ten nie wyróżnia się wyglądem spośród konkurencji., Oferuje dużo, a nawet i więcej. Plus należy się za elektroniczna stabilizacje obrazu w głównym aparacie fotograficznym. Plus również za ilość obsługiwanych map w module GPS. Na plus zaliczyłbym również obecność NFC. Oczywiście plusik za mocne główne podzespoły.