Smartphone Vivo S7T jest naprawdę wart uwagi. Jak na swoją cenę oferuje dużo. Wygląd nowoczesny ale nie różniący się od konkurentów. Nie wszędzie znajdują się dwa aparaty fotograficzne w przodu urządzenia. Przyjrzyjmy się bliżej danym technicznym.

Słowo o ekranie. Matryca AMOLED w którą producent wyposażył swój smartphone pozwala na cieszenie się wysokiej jakości obrazem z znaczną ilością szczegółów. Długość przekątnej ekranu wynosi 6,44cala. 60GHz. Rozdzielczość w jakiej wyświetlany jest obraz 1080na 2400Px. Wyświetlacz nie jest chroniony szkłem hartowanym więc łatwo o stłuczenie ekranu.

Przyglądając się głównym podzespołom można zauważyć, że pozwalają na płynne działanie wielu aplikacji i dostarczają odpowiednia ilość mocy potrzebnej choćby w grach. Pamięć RAM, której są 128GB pozwala na zapisanie naprawdę znacznej ilości gier, aplikacji, filmików i zdjęć. Smartphone nie został wyposażony w czytnik kart pamięci. Dla nie których może to by minus, ale czy jest? Układ graficzny w który wyposażono ten smartphone to ARM Mali-G57 MC5, który dobrze znamy. Generuje grafikę o wysokich parametrach. Procesor MediaTek Dimensity 820 z ośmioma rdzeniami taktowanie częstotliwością zegara 2,60GHz. Taki procesor dostarcza sporej mocy, co cieszy użytkowników. Całość pracuje na systemie operacyjnym Android 11.

Główny aparat fotograficzny standardowy wyposażono w matrycę Samsung S5KGW1 z 64MPx.Aparat fotograficzny posiada AF, EIS, przysłonę obiektywu, 10x zoom cyfrowy i lampę błyskową. Rozdzielczość zdjęć: 9280x6944Px . Rozdzielczość nagrywanych filmików: 3840×2160. Formaty video w których zapisywane są filmiki to: H.264, H.265, MPEG4 – 60 fps. Drugi aparat fotograficzny również umieszczony z tyłu urządzenia szerokokątny z 8MPx posiada: zoom cyfrowy, FF, przysłonę obiektywu i lampę błyskową. Kąt widzenia: 120 Stopni. Trzeci aparat fotograficzny z 2MPx ma: FF, przysłonę obiektywu, lampę błyskową i zoom cyfrowy. Z przodu urządzenia znalazło się miejsce na dwa aparaty fotograficzne. Pierwszy z nich portretowy z 44MPx posiada: FF, EIS, przysłonę obiektywu i zoom cyfrowy. Rozdzielczość video: 3840x2160Px. Drugi aparat fotograficzny szerokokątny z 8MPx posiada FF, zoom cyfrowy i przysłonę obiektywu. Kąt widzenia: 105 stopni.

Czujniki. Wśród nich smartphone’owy standard czyli akcelerometr, żyroskop, magnetometr i czujniki otoczenia i zbliżeniowy. Jest tez czujnik grawitacyjny. Nie należy zapomnieć o czytniku linii papilarnych. Ka więc czujników jest naprawdę dużo.

W smartphone’ie jest NFC, poza tym jest moduł GPS obsługujący A-GPS, GLONASS, Beidou i Galileo. Ponadto jest Wi-Fi Direct i dryga częstotliwość Wi-Fi 5GHz. Jest Wi-Fi v802.11 a/b/g/n/ac , Bluetooth v 5.1.Smartphone posiada USB v2.0 OTG Type-C, EDGE i GPRS. Niestety zabrakło DLNA.

Multimedia. Audio jack, odtwarzacz plików mp3 i niektórych formatów dźwięku takich jak: AAC, AAC+, AMR, APE, FLAC, MID, OGG, WAV, eAAC+, poza tym jest java, polifonia i HD Voice.

Akumulatorek o pojemności 4000mAh wyposażono w funkcję szybkiego ładowania.

Ogólne wrażenie pozytywne. Cieszy matryca AMOLED, EIS w aparacie fotograficznym i NFC. Smartphone ma naprawdę spore możliwości, co cieszy. Z pewnością będzie mocnym konkurentem.