Google Pixel 6 Pro jest smartphone’m mogącym się podobać. Cieszy możliwość wyboru pojemności pamięci wbudowanej której może być nawet 512GB. Plus należy się za główny aparat fotograficzny, który wykonuje naprawdę wysokiej jakości zdjęcia. Plusem jest wbudowanie przez producenta barometru. Jest to smartphone, który można ładować indukcyjnie. Z pewnością znajdzie grono chętnych użytkowników. Przyjrzyjmy się danym technicznym.

Ekran o wielkości 6,7 cala posiada matrycę AMOLED, która gwarantuje moc szczegółów i detali. 120Hz. Ekran chroni Corning Gorilla Glass Victus.

Główne podzespoły. Pamięć RAM w ilości 12GB zapewnia płynne działanie naprawdę niemal wszystkich aplikacji. Pamięć wbudowana ma trzy opcje pojemności do wyboru to jest 128GB, 256GB i 512GB. Smartphone nie posiada czytnika kart micro SD. Procesor którym jest Google Tensor posiada 8 rdzeni taktowanych częstotliwością zegara 2,80GHz. Całość działa na systemie operacyjnym Android 12.

Główny aparat fotograficzny standardowy posiada matrycę z 50MPx. Jest zoom cyfrowy x20 i zoom bezstratny x4. Kąt widzenia 82 stopnie. Jest lampa błyskowa. Rozdzielczość video: 3840Px na 2160 Px. Formaty video: H.264, H.265, MPEG4 – 60 fps. Aparat fotograficzny wyposażono w AF, Laserowy AF, OIS, f/1.85. Drugi aparat fotograficzny szerokokątny posiada matrycę z 12MPx. Kąt widzenia 114 stopni. Jest lampa błyskowa. Wyposażenie to FF, Laserowy AF, f/2.2. Trzeci aparat fotograficzny tele posiada matrycę z 48MPx. Jest zoom cyfrowy x20 i zoom bezstratny x4.Kąt widzenia 23 stopnie. Wyposażenie to FF, Laserowy AF, OIS, f/3.5 Jest też lampa błyskowa. Z przodu urządzenia znajduje się aparat fotograficzny portretowy posiada matrycę z 11MPx. Kąt widzenia 94 stopnie. Rozdzielczość video: 3840Px na 2160Px. Wyposażony jest w FF, f/2.2.

Czujniki. Tu oprócz standardowych czujników takich jak akcelerometr, żyroskop, magnetometr i czujniki zbliżeniowy i światła jest barometr. Jest też magnetometr i czytnik linii papilarnych.

Transmisja danych. Moduł GPS obsługuje A-GPS, GLONASS, Beidou, Galileo i QZSS. Jest druga częstotliwość Wi-Fi 5GHz. Nie zabrakło Wi-Fi Direct i Wi-Fi Dispaly. Jest NFC. Bluetooth v5.2. Wi-Fi v802.11 a/b/g/n/ac/ax. GPRS i EDGE. USB v3.1 OTG Type-C. Multimedia. Java, polifonia, HD Voice i odtwarzacz plików mp3 to większość z multimediów tego urządzenia GSM. Są też głośniki stereo. Smartphone obsługuje następujące formaty dźwięku: AAC, AAC+, AMR, APE, FLAC, MID, MKA, OGG, WAV, eAAC+.

Bateria o pojemności 5003mAh posiada funkcję szybkiego ładowania w postaci USB Power Delivery 3.0 . Jest możliwość ładowania indukcyjnego za pomocą Qi.

Podsumowując. Google Pixel 6 PRO jest urządzeniem GSM z sporymi możliwościami. Główne podzespoły pozwalają na korzystanie z niemal każdej aplikacji. Aparaty fotograficzne wykonują zdjęcia z naprawdę wysokiej jakości. Smartphone swoim wyglądem nie różni się od konkurencji. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne.