Honor Magic V to propozycja dla tych którzy potrzebuję naprawdę mocnego urządzenia GSM oraz chcą wykonywać zdjęcia o wysokiej rozdzielczości. Co takiego producent umieścił pod obudową? Zajrzyjmy i poznajmy dane techniczne.

Ekran posiada matrycę OLED o przekątnej 7,90 cala. 90GHz. Rozdzielczość obrazu 2272Px na 1984Px. Smartphone posiada dodatkowy wyświetlacz OLED o przekątnej 6,45 cala. 120GHz. Rozdzielczość obrazu 1080Px na 2560 Px. Ekranów nie chroni szkło hartowane więc ekrany podatne są na stłuczenie i pęknięcia.

Główne podzespoły. Pamięć RAM w wielkości 12GB pozwala na naprawdę dużo. Pamięć wbudowana jest w dwóch pojemnościach to jest 256GB lub 512GB. Procesorem jest Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 z ośmioma rdzeniami taktowanymi częstotliwością zegara 3,00GHz. Układ graficzny to Adreno 730, który generuje grafikę o wysokich parametrach. Smartphone nie posiada czytnika kart pamięci. Systemem operacyjnym jest tu Android 12. Interfejs Magic UI 6.0.

Aparaty fotograficzne. Główny aparat fotograficzny standardowy posiada EIS, AF, AF laserowy i przesłonę obiektywu, poza tym ma zoom cyfrowy 10x, lampę błyskową. Matryca z 50MPx wykonuje zdjęcia w rozdzielczości 8192Px na 6144Px. Rozdzielczość wykonywanych filmików 3840Px na 2160Px. Formaty wideo H.264, H.265, MPEG4. Kolejny aparat fotograficzny szerokokątny posiada matrycę OmniVision OV60a z 50MPx. Ponadto aparat fotograficzny posiada FF, AF laserowy i przesłonę obiektywu, poza tym jest zoom cyfrowy i lampa błyskowa. Kąt widzenia 122 stopnie. Trzeci aparat fotograficzny wyposażono w matrycę OmniVision OV64a z 50Mpx. Aparat wyposażono w FF, AF laserowy, przesłonę obiektywu oraz zoom cyfrowy i lampę błyskową. Z przodu urządzenia znajduje się aparat fotograficzny portretowy z matrycą OmniVision OV60a z 42MPx. Rozdzielczość wykonywanych zdjęć 7552Px na 5664Px. Rozdzielczość video 3840Px na 2160Px. Wyposażenie to FF, przesłona obiektywu i zoom cyfrowy.

Czujniki. Smartphone wyposażono w następujące czujniki: akcelerometr, żyroskop, magnetometr i czujnik zbliżeniowy i światła. Jest też czujnik grawitacji i efektu Halle’a. Nie mogło zabraknąć czytnika linii papilarnych. Pod znakiem zapytania stoi obecność barometru.

Transmisja danych. Smartphone posiada moduł GPS, który obsługuje A-GPS, GLONASS, Beidou i Galileo. Jest NFC, Wi-Fi Display i Wi-Fi Direct oraz druga częstotliwość Wi-Fi. Nie zabrakło IrDA, USB i HotSpot Wi-Fi. Bluetooth v5.2, EDGE i GPRS oraz Profil A2DP.

Multimedia. Smartphone posiada javę ART, polifonię, HD Voice, głośniki stereo oraz odtwarzacz plików mp3. Pod znakiem zapytania stoi obecność audio jack’a. Smartphone radzi sobie z następującymi formatami dźwięku: AAC, AAC+, AMR, FLAC, MID, MKA, OGG, WAV, eAAC+.

Bateria o pojemności 4740mAh wyposażona została w funkcję szybkiego ładowania.

Smartphone pozostawia po sobie pozytywne odczucia. Ma wszystko co trzeba, a nawet nieco więcej. Dużym plusem jest możliwość wyboru pojemności pamięci wbudowanej. Cieszy mocny procesor. Plus za EIS w aparacie fotograficznym. Cieszą aż dwa wyświetlacze z naprawdę bardzo dobrymi matrycami, dzięki którym obraz jest nasycony szczegółami i detalami. Wyglądem nie różni się do konkurencji. Ogólna ocena bardzo dobra.