Komórka wyślizguje Ci się z dłoni, Twoje serce zaczyna szybciej bić, podnosisz smartfon, a Twoim oczom ukazuje się pęknięty ekran. Stresująca sytuacja, prawda? Na szczęście, istnieją sposoby na przywrócenie cennych informacji nawet z tak rozbitego urządzenia. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak odzyskać dane z telefonu z uszkodzonym wyświetlaczem (w tym na przykładzie urządzeń Samsung), przeczytaj poniższy wpis!

Zabezpiecz uszkodzone urządzenie

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jeśli jest zabezpieczenie urządzenia przed dalszymi uszkodzeniami. Jeśli smartfon wciąż działa, ale znaki na wyświetlaczu są nieczytelne, wyłącz go jak najszybciej.

Przygotuj niezbędne narzędzia do odzyskania danych

Teraz zapewne zastanawiasz się, jak odzyskać dane z telefonu z uszkodzonym ekranem. To nie musi być skomplikowane! Do przywrócenia informacji będziesz potrzebować komputera z zainstalowanym odpowiednim oprogramowaniem oraz kabla USB do połączenia smartfonu z urządzeniem.

Wybierz metodę, dzięki której odzyskasz dane z telefonu

Przede wszystkim wykorzystaj specjalny program. Podłącz smartfon do komputera i uruchom program, który pozwoli Ci odzyskać pliki. Przeskanuje on urządzenie z zepsutym wyświetlaczem i przywróci informacje, które są jeszcze dostępne. Jeśli wybierasz tę opcję, to pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na wyświetlaczu komputera.

Z kolei, jeśli nie jesteś pewien, czy samodzielnie poradzisz sobie z przywróceniem plików, możesz skorzystać z usług profesjonalnego serwisu naprawy. Specjaliści pomogą Ci w przywróceniu wszelkich informacji.