Lecia Leitz Phone 1 jest urządzeniem GSM z naprawdę dużymi możliwościami. Na uwagę zasługują główne podzespoły. Chcąc sprawdzić na ile to prawda zajrzeliśmy w dane techniczne. I tak.

Przyjrzymy się ekranowi. Matryca OLED pozwala cieszyć się nieskazitelnym obrazem. 240GHz. Wielkość ekranu to 6,60cali. Ekranu nie chroni szkła hartowane więc łatwo stłuc i zarysować.

Chwilkę poświęćmy głównym podzespołom. Pamięć RAM której są 12GB umożliwia płynne granie nawet w wymagające gry. Jest o naprawdę duża wartość. Pamięć wbudowana 256GB pomieści ogromną ilość plików i aplikacji. Jakby tego było mało jest do dyspozycji czytnik kart pamięci do pojemności 1TB. Układ graficzny Adreno 660 jest dobrze znany dużej części użytkowników urządzeń GSM. Procesor którym jest Qualcomm Snapdragon 888 z ośmioma rdzeniami taktowanymi częstotliwością zegara 2,80GHz. Całość działa na systemie operacyjnym Android 11.

Główny aparat fotograficzny standardowy posiada 20MPx, zoom cyfrowy, lampę błyskową, Rozdzielczość w jkaiej nagrywane są filmiki to 3840Px na 2160Px.Filmiki nagrywa się w następujących formatach. H.264, H.265, MPEG4 – 30 fps. Jest AF i przysłoną obiektywu. Aparat fotograficzny umieszczony z przodu urządzenia posiada 12,6MPx, FF, przysłonę obiektywu i zoom cyfrowy. Jest to aparat fotograficzny portretowy.

Parę zań o czujnikach. Pod znakiem zapytania stoi obecność żyroskopu. Jest akcelerometr, magnetometr i czujniki zbliżeniowy i otoczenia. Ponadto jest czujnik grawitacyjny. Nie zabrakło czytnika linii papilarnych.

Transmisja danych. Tu trzeba wyszczególnić obecność NFC, Wi-Fi Display i Wi-Fi Direct. Ponadto jest druga częstotliwość Wi-Fi. Wi-Fi v802.11 a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth v5.0 i USB. Moduł GPS obsługuje A-GPS, GLONASS, Beidou i Galileo.

Z multimediów można wymienić javę, polifonię, audio jack, odtwarzacz plików mp3 i HD Voice. Nie zabrakło odtwarzacza innych formatów dźwięku takich jak AAC, AAC+, AMR, MID, WAV, eAAC+.

Lecia Leitz Phone 1 na szereg plusów do których można zaliczyć czytnik kart pamięci do pojemności aż 1TB. Plusik za matrycę i 240GHz. Nie należy zapomnieć o NFC za które też mały plusik. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne. Smartphone nie odbiega wyglądem od konkurencji.