Smartphone Motorola Moto G71S spodoba się osobą, które nie oczekują od swojego urządzenia GSM wszystkiego. Smartphone posiada spore możliwości i bez wątpienia ma swoje plusy. Chcą przekonać się, co kryje się pod obudową zajrzałem do danych technicznych,. A w nich to:

Ekran o przekątnej 6,60 cali posiada matrycę AMOLED, która zapewnia ogrom detali i szczegółów oraz wierne odzwierciedlenie kolorów. 120Hz. Rozdzielczość 1080Px na 2400Px. Ekranu nie chroni szkło hartowane więc łatwo stłuc i zarysować.

Główne podzespoły. Pamięć RAM w ilości 8GB pozwala na płynne działanie naprawdę dużej ilości aplikacji. Pamięć wbudowana o pojemności 128GB pomieści naprawdę duża zdjęć, plików muzycznych i aplikacji. Smartphone posiada czytnik kart pamięci micro SD, micro SDHX i micro SDXC do pojemności aż 1TB. Procesor w który wyposażono ten smartphone to Qualcomm Snapdragon 695 SM6375 posiadający 8 rdzeni taktowanych częstotliwością zegara 2,20Ghz. Układ graficzny Adreno 619 @840 MHz generuje grafikę o wysokich parametrach, która pieści oczy. System operacyjnym na którym działa smartphone to Android 12.

Aparaty fotograficzne. Główny aparat fotograficzny z matrycą z 50MPx wyposażony został w zoom cyfrowy, lampę błyskową, AF, OIS i przesłonę obiektywu f/1.8. Rozdzielczość video 1920Px na 1080Px. Formaty w których zapisywane są filmiki to H.263, H.264, MPEG4 – 60 fps. Kolejny aparat fotograficzny szerokokątny posiada matrycę z 8MPx. Wyposażenie tego aparatu to: zoom cyfrowy, lampa błyskowa, FF i przesłona obiektywu f/2.2. Kąt widzenia 121 stopni. Trzeci aparat fotograficzny makro posiada matrycę z 2MPx. Wyposażony jest w zoom cyfrowy, lampę błyskową, FF i przesłonę obiektywu f/2.4. Kąt widzenia 78 stopni. Oba aparaty fotograficzne nagrywają w rozdzielczości 1920Px na 10816MPx.. Z przodu urządzenia znajduje się aparat fotograficzny portretowy z matrycą o 16MPx. Wyposażony jest w zoom cyfrowy, FF i przesłonę obiektywu f/2.2. Kąt widzenia 105 stopni.

Czujniki. Smartphone posiada następujące czujniki: akcelerometr, żyroskop, magnetometr i czujniki otoczenia i zbliżeniowy oraz czujnik grawitacyjny. Jest też czytnik linii papilarnych.

Transmisja danych. Smartphone posiada WI-FI Direct, drugą częstotliwość WI-FI 5 GHz oraz Bluetooth v5.1. Jest tez NFC, USB v2.0 Type-C, Hotspot WI-FI. WI-FI v802.11 a/b/g/n/ac. Moduł GPS obsługuje A-GPS, GLONASS, i Galileo. Jest EDGE I GPRS.

Multimedia. Jet java ART, polifonia, HD Voice i audio jack, poza tym znajdzie się odtwarzacz plików mp3, Radio FM i dwa głośniki stereo. Smartphone obsługuje następujące formaty dźwięku AAC, AAC+, AMR, MID, WAV, eAAC+.

Bateria. Pojemność baterii wynosi 5000mAh. Dostępna jest funkcja szybkiego ładowania za pomocą TurboPower.

Ten smartphone ma plusy do których można zaliczyć matrycę AMOLED, OIS w głównym aparacie fotograficznym i dobre, mocne główne podzespoły. Plus za NFC i drugą częstotliwość WI-FI. Plusikiem może być radio FM i głośniki stereo, które brzmią bardzo dobrze. Ogólne wrażenie bardzo dobre. Wyglądem smartphone nie odbiega od konkurencji.