Tym razem postanowiłem przyjrzeć się urządzeniu GSM marki Motorola. W moje ręce wpadł model Moto X30 Pro. Poinformowano mnie, że posiada możliwość wyboru ilości pamięci RAM i pojemności pamięci wewnętrznej, co mnie bardzo ucieszyło. Postanowiłem przyjrzeć się bliżej danym technicznym. Oto co zobaczyłem.

Ekran posiada matrycę OLED o wielkości 6,67 cali. Odświeżanie 144Hz. Rozdzielczość wyświetlanego obrazu 2400Px na 1080Px. Smartphone nie posiada ochrony ekranu więc łatwo stłuc i zarysować.

Główne podzespoły. Pamięć RAM posiada trzy warianty ilości to jest 8GB, 12GB i aż 16GB. Pamięć wewnętrzna w trzech pojemnościach do wyboru to jest 128GB, 256GB i 512GB. Smartphone nie posiada czytnika karta pamięci. Procesor w który wyposażono ten smartphone to Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 z ośmioma rdzeniami taktowanymi częstotliwością zegara 32,0GHz. Układ graficzny w postaci Adreno 730 generuje grafikę na naprawdę wysokiej jakości i parametrach.

Aparaty fotograficzne. Główny aparat fotograficzny posiada matrycę Samsung S5KHP1 z 200MPx. Wyposażony jest w zoom cyfrowy, lampę błyskową i AF. Rozdzielczość zdjęć 16384Px na 12288Px. Wielkość czujnika 1/1,22 . Wielkość pikseli 0,64µm. Rozdzielczość wideo 7680Px na 4320Px. Formaty zapisywanych filmików H.264, H.265, MPEG4. Kolejny aparat fotograficzny szerokokątny posiada matrycę z 50MPx. Posiada zoom cyfrowy i lampę błyskową. Kąt widzenia 114 stopni. Trzeci aparat fotograficzny tele posiada matrycę z 12Mpx. Wyposażony jest w zoom cyfrowy i lampę błyskową. Z przodu urządzenia znajduje się aparat fotograficzny portretowy, który posiada matrycę z 60MPx. Wyposażony jest w zoom cyfrowy i FF.

Czujniki. Smartphone wyposażono w następujące czujniki: zbliżeniowy, otoczenia, magnetometr oraz żyroskop i akcelerometr. Jest tez czujnik efektu Halle’a i grawitacyjny. Nie pominięto czytnika linii papilarnych.

Transmisja danych. Smartphone posiada NFC, WI-FI Direct i WI-FI Display oraz drugą częstotliwość WI-FI 5GHz. Jest USB i Bluetooth v5.2. WI-FI v802.11 a/b/g/n/ac/ax. Moduł GPS obsługuje A-GPS, GLONASS, Beidou, Galileo i QZSS. EDGE i GPRS – tak.

Multimedia. Java ART, polifonia, HD Voice oraz głośniki stereo i odtwarzacz polików mp3 to można powiedzieć wszystkie multimedia tego urządzenia GSM. Smartphone radzi sobie z następującymi formatami dźwięku AAC, AAC+, AMR, APE, FLAC, MID, OGG, WAV, WMA, eAAC+.

Bateria. Pojemność akumulatorka 4500mAh. Wyposażony został w funkcję szybkiego ładowania.

Motorola Moto X30 Pro z pewnością cieszy możliwością wyboru ilości i pojemności poszczególnych pamięci. Pewnym minusem może być słabo wyposażony aparat fotograficzny, lecz nie dla wszystkich jest to minusem. Cieszy bogata transmisja danych. Plusik można przyznać za głośniki stereo, które nie w każdym urządzeniu GSM są. Wyglądem smartphone nie różni się od konkurencji. Dzięki plusom ten smartphone z pewnością znajdzie grono użytkowników gotowych zakupić model marki Motorola.