Przycisk Home w iPhone 7 potrafi niekiedy nastręczyć problemów. Potrafią one po upadku bądź zalaniu po prostu przestać działać. Niekiedy bez żadnych oznak po prostu odmawiają posłuszeństwa. Jeszcze w innych przypadkach przestaje działać TouchID, czyli skaner linii papilarnych. Wymiana przycisku home wiąże się jednak z tym że nie będziemy mogli właśnie z ów czytnika odcisków palców korzystać, gdyż ten element jest sparowany z konkretną płytą główną.

W dzisiejszym przypadku iPhone 7 klienta przestał reagować na odciski palca po wymianie ekranu w innym serwisie. Po dostaniu się do wnętrza zobaczyliśmy uszkodzony układ odpowiedzialny za obsługę przycisku Home. Jako, że nie został uszkodzony fizycznie sam czytnik to jest na tym polu możliwość naprawy, jakiej w naszym serwisie w Toruniu dokonujemy. Na obrazie przed wymianą możemy dostrzec jak uszkodził się układ. Po wylutowaniu układu pozostają na taśmie jeszcze pozostałości cyny na polach lutowniczych widoczne na kolejnym obrazie, które należy oczyścić przed wlutowaniem nowego układu.

Po wymianie układu nasz przycisk home z powrotem odzyskał pełną sprawność i został zabezpieczony specjalnym klejem, dzięki czemu klient dalej może cieszyć się w pełni sprawnym urządzeniem