Blackview BV7100 to smartphone, który potrafi wiele. Zależy mi na bardzo pojemnej baterii, takiej w którą wyposażono ten smartphone. Niech ma główne podzespoły pozwalające na korzystanie z wielu aplikacji. Zależy mi na bogatej transmisji danych. Wszystko to ma ten smartphone. Co jeszcze posiada? Zajrzyjmy do danych technicznych.

Ekran ma wielkość 6,58 cali. Odświeżanie 60Hz. Matryca IPS TFT. Rozdzielczość wyświetlanego obrazu 1080Px na 2408Px. Ekranu nie chroni szkło hartowane.

Główne podzespoły. Pamięć RAM w ilości 6GB zapewnia płynne działanie wielu aplikacji. Pamięć wewnętrzna o pojemności 128GB pomieści naprawdę wiele. Smartphone posiada czytnik kart pamięci micro SD, micro SDHC i micro SDXC do pojemności aż 1TB. Smartphone wyposażono w procesor MediaTek Helio G85 MT6769V z ośmioma rdzeniami taktowanych częstotliwością zegara 2,00GHz. Systemem na którym pracuje ten smartphone jest Android 12.

Aparaty fotograficzne. Główny aparat fotograficzny standardowy posiada matrycę Sony IMX362 z 12MPx. Wielkość czujnika 1/2,55. Wielkość piksela 1,4 µm. Rozdzielczość wykonywanych zdjęć 4032Px na 3024Px. Liczba soczewek 6. Rozdzielczość wideo 1080Px na 1920Px. Wyposażony jest w zoom cyfrowy, lampę błyskową LED, AF i przesłonę obiektywu f/2.0. Drugi aparat fotograficzny szerokokątny posiada matrycę z 8MPx. Kąt widzenia 117 stopni. Wyposażony jest w zoom cyfrowy, lampę błyskową i FF. Trzeci aparat fotograficzny do pomiaru głębi. Posiada matrycę z 2MPx. Wyposażony jest w zoom cyfrowy, lampę błyskową LED i FF. Z przodu rządzenia GSM jest aparat fotograficzny portretowy z matrycą Samsung S5K4H7 o 8MPx. Wyposażony jest w zoom cyfrowy i FF. Rozdzielczość wykonywanych zdjęć 3264Px na 2448Px. Wielkość czujnika 1/4. Wielkość pikseli 1,12 µm.

Czujniki. Smartphone posiada następujące czujniki: akcelerometr, żyroskop, magnetometr oraz czujnik otoczenia, zbliżeniowy i grawitacyjny. Jest też czytnik linii papilarnych.

Transmisja danych. Jest DLNA,NFC i WI-FI Direct, poza tym znajdziemy WI-FI v802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth v5.2, USB v2.0 OTG Type-C i drugą częstotliwość WI-FI 5GHz. Jest też EDGE i GPRS. Moduł GPS obsługuje A-GPS, GLONASS, Beidou i Galileo.

Multimedia. Jest java ART, polifonia, radio i odtwarzacz plików mp3, poza tym jest audio jack. Smartphone radzi sobie z następującymi formatami dźwięku: AAC, AAC+, AMR, APE, FLAC, MID, WAV, eAAC+.

Bateria. Pojemność aż 13000mAh. Jest funkcja szybkiego ładowania oraz ładowanie indukcyjne.

Smartphone może się podobać. Z pewnością ma swoje zalety. Ogólne wrażenie ku bardzo dobremu. Smartphone daje spore możliwości. Kupią go osoby chcące mieć naprawdę bardzo pojemną pamięć i Ci którzy nie lubią często ładować swoich urządzeń GSM.