Chciałem przyjrzeć się urządzeniu GSM, które posiada ładowanie indukcyjne, które nadal nie jest aż tak popularne. W moje ręce wpadł smartphone Motorola EDGE 2022. Posiada taką możliwość ładowania. Co jeszcze kryje w sobie? Przejdźmy do danych technicznych.

Ekran posiada matrycę OLED. Odświeżanie 144hz. Wielkość ekranu 6,60 cali. Rozdzielczość wyświetlanego obrazu 2400Px na 1080Px. Ekranu nie chroni szkło hartowane.

Główne podzespoły. Pamięć RAM w ilości 8GB pozwala działać płynnie wielu aplikacjom. Pamięć wewnętrzna o pojemności 256GB pomieści naprawdę ogromna ilość zdjęć, sporo plików wideo i aplikacji. Smartphone nie posiada czytnika kart pamięci. Procesor w który wyposażono smartphone to MediaTek Dimensity 1050 z ośmioma rdzeniami taktowanymi częstotliwością zegara 2,50GHz. Układ graficzny ARM Mali-G610 MC3 generuje grafikę o przyzwoitych parametrach. Całość działa na systemie operacyjnym Android 12.

Aparaty fotograficzne. Główny aparat fotograficzny standardowy posiada matrycę z 50MPx. Wielkość piksela 1 µm. Wyposażony jest w zoom cyfrowy, lampę błyskową LED, AF, OIS i przesłonę obiektywu f/1.8. Rozdzielczość nagrywanych filmików 3840Px na 2160Px. Drugi aparat fotograficzny szerokokątny posiada matrycę z 13MPx. Wielkość piksela 1,12 µm. Kąt widzenia 120 stopni. Wyposażony jest w zoom cyfrowy, lampę błyskową, FF i przesłonę obiektywu f/1.5.Trzeci aparat fotograficzny do pomiaru głębi posiada matrycę z 2MPx. Wielkość piksela 1,75 µm. Wyposażony jest w zoom cyfrowy, lampę błyskową, FF, OIS i przesłonę obiektywu f/2.4. Z przodu znajduje się aparat fotograficzny portretowy z matrycą 32Mpx. Wielkość piksela 0,7 µm. Jest zoom cyfrowy, FF i przesłona obiektywu f/2.45. Rozdzielczość filmików 1920Px na 1080Px.

Czujniki. Smartphone wyposażono w następujące czujniki: akcelerometr, żyroskop, magnetometr i barometr. Jest też czujnik zbliżeniowy i otoczenia oraz grawitacyjny. Nie pominięto czytnika linii papilarnych.

Transmisja danych. Jest NFC, WI-FI Direct i druga częstotliwość WI-FI 5GHz.Smartphone posiada USB v2.0 OTG Type-C, Bluetooth v5.2 i WI-FI v802.11 a/b/g/n/ac/ax. Jest EDGE i GPRS. Moduł GPS obsługuje A-GPS, GLONASS i Galileo.

Multimedia. Smartphone ma javę ART, polifonię, HD Voice i audio jack, poza tym jest obsługa plików mp3 oraz są głośniki stereo. Smartphone radzi sobie z następującymi formatami dźwięku AAC, AAC+, AMR, MID, WAV, eAAC+.

Bateria. Pojemność akumulatorka wynosi 5000mAh. Posiada funkcję szybkiego ładowania za pomocą TurboPower oraz posiada możliwość ładowania indukcyjnego.

Podsumowując. Motorola EDGE 2022 to smartphone, który może cieszyć. Ma pojemną baterie i dobre główne podzespoły. Cieszy OIS w aparatach fotograficznych. Ogólne wrażenie dobre z plusem. Smartphone wyglądem nie różni się od konkurencji. Z pewnością znajdzie swoich odbiorców.