Honor Play 30 Plus jest urządzeniem GSM, które może spodobać się z powodu możliwości wyboru ilości pamięci RAM i pojemności pamięci wbudowanej. Poza tym posiada można rzec wszystko co trzeba jak na swoją cenę. Jest w sam raz. Zachęcam do zapoznania się z specyfikacją urządzenia GSM.

Ekran o wymiarach 6,75 cali posiada matrycę IPS TFT, która jest najczęściej wykorzystywana. 90Hz. Rozdzielczość 720Px na 1600Px. Ekranu nie chroni szkło hartowane więc łatwo zbić lub uszkodzić.

Główne podzespoły. I tu dobra wiadomość. Jest możliwość wyboru ilości pamięci RAM. Można wybrać pomiędzy 4GB, 6GB i 8GB. Pamięć wbudowana i tu też dobra wiadomość. Jest możliwość wyboru pojemności tej pamięci. 64GB, 128GB lub 256GB. Układ graficzny, który wbudowano to ARM Mail-G57 MC2 @955 MHz. Wytwarza grafikę o wysokich parametrach. Procesor z ośmioma rdzeniami taktowanymi częstotliwością zegara 2,20Ghz to MediaTek Dimensity 700 MT6833. Jest czytnik kart pamięci micro SD, micro SDXC i micro SDHC o pojemności do 512GB. Systemem operacyjnym jest tu Android 11. Interfejs Magic UI 5.0.

Główny aparat fotograficzny umieszczony z tyłu urządzenia posiada matrycę z 13Mpx. Wyposażony został w AF, przysłonę obiektywu, zoom cyfrowy i lampę błyskową. Rozdzielczość zdjęć 4160Px na 3120Px. Jest możliwość nagrania filmiku w formatach H.264, H.265, MPEG4 – 30 fps i rozdzielczości 1920Px na 1080Px. Drugi aparat fotograficzny do pomiaru głębi posiada matrycę z 2MPx. Wyposażony jest w FF, przysłonę obiektywu, lampę błyskową i zoom. Rozdzielczość fotografii 1600Px na 1200Px.Z przodu urządzenia znajduje się aparat fotograficzny portretowy z matrycą o 5MPx. Rozdzielczość fotografii 2592Px na 1944Px. Wyposażony jest w FF, przysłonę obiektywu i zoom.

Czujniki. Tu idzie zauważyć brak żyroskopu, który widocznie nie jest niezbędny. Jest akcelerometr, magnetometr i czujniki światła i zbliżeniowy, poza tym jest czujnik grawitacyjny. Nie zapomniano o czytniku linii papilarnych.

Transmisja danych. Producent nie wbudował NFC i DLNA. Jest moduł GPS obsługujący A-GPS, GLONASS, Beidou i Galileo. Jest też druga częstotliwość Wi-Fi, Wi-Fi Direct i Wi-Fi Display. Bluetooth 5.1, Wi-Fi v802.11 a/b/g/n/ac i USB v2.0 OTG Type-C. Jest GPRS, a nie ma EDGE.

Multimedia. Jest Java ART, polifonia, HD Voice, radio FM, obsługa plików mp3 i audio jack. Obsługiwane formaty dźwięku AAC, AAC+, AMR, FLAC, MID, MKA, OGG, WAV, eAAC+ . Nie są to może bogate multimedia, ale jest wszystko co trzeba.

Bateria. Pojemność 5000mAh. Producent wbudował funkcję szybkiego ładowania, co cieszy.

Jak widać smartphone ma spore możliwości, a wspomniane w wstępie opcje wyboru bardzo cieszą, bo można dostosować urządzenie GSM do swoich potrzeb. Ogólne wrażenie pozytywne. Smartphone wyglądem nie różni się od konkurencji.