Wielu z użytkowników urządzeń GSM chce mieć możliwość wyboru ilości pamięci RAM i pojemności pamięci wbudowanej. Na rynku pojawiają się takie urządzenia w których możemy wybierać. Jednym z nich jest Vivo iQOO Neo5 SE. Poza tym smartphone posiada naprawdę mocne główne podzespoły. Przyjrzyjmy się bliżej jego danym technicznym.

Ekran ma wielkość 6,62 cala. 144Hz. Matryca AMOLED zapewnia bogactwo szczegółów i detali oraz wiernie odzwierciedlone barwy. Rozdzielczość wyświetlanego obrazu 1080Px na 2400Px. Ekranu nie chroni szkło hartowane więc jest podatny za stłuczenia i zarysowania.

Główne podzespoły, a w nich pamięć RAM, której może być 8GB lub 12GB. Pamięć wbudowana i tu tez wybór. Mamy do wyboru dwie pojemności to jest 128GB lub 256GB. Są to dobre informacje, bo każdy może dopasować ilość i pojemność pamięci do swoich potrzeb. Smartphone nie posiada czytnika kart. Układ graficzny to znany Adreno 650, który generuje grafikę o wysokich parametrach. Procesor z ośmioma rdzeniami i częstotliwością taktowania zegara 3,20GHz to Qualcomm Snapdragon 870.Całość pracuje na systemie operacyjnym Android 11.

Główny aparat fotograficzny standardowy posiada matrycę z 50MPx. Wyposażenie aparatu to zoom cyfrowy x10, lampa błyskowa 2LED, AF i przysłona obiektywu. Jest możliwość nagrania filmików w rozdzielczości 3840Px na 2160Px. Video zapisywane jest w następujących formatach H.264, H.265, MPEG4. Drugi aparat fotograficzny szerokokątny posiada matrycę z 13MPcx. Aparat posiada zoom cyfrowy, lampę błyskową, FF i przysłonę obiektywu. Trzeci aparat fotograficzny z matrycą 2MPx posiada FF, przysłonę obiektywu, zoom cyfrowy i lampę błyskową. Aparat fotograficzny umieszczony z przodu urządzenia jest portretowy z matryca o 16MPx, a wyposażenie to FF, przysłona obiektywu, zoom cyfrowy. Aparat nie posiada lampy błyskowej.

Czujniki. Czujników jest naprawdę sporo. Jest akcelerometr, żyroskop, magnetometr, czujnik otoczenia i zbliżeniowy oraz grawitacyjny. Jest też czytnik linii papilarnych.

Moduł GPS obsługuje A-GPS, GLONASS, Beidou, Galileo i QZSS. Jest NFC i Wi-Fi Direct oraz druga częstotliwość Wi-Fi. Wi-Fi v802.11 a/b/g/n/ac/ax i Bluetooth v5.2 – tak. Jest USB i Hotspot Wi-Fi. Nie ma DLNA, ale czy jest aż tak potrzebne

Multimedia ze swoim bogactwem. Są dwa głośniki stereo, odtwarzacz plików mp3, HD Voice, audio jack i polifonia oraz java ART. Jest możliwość korzystania z videotelefonu. Obsługiwane formaty dźwięku AAC, AAC+, AMR, APE, FLAC, MID, OGG, WAV, WMA, eAAC+.

Vivo iQOO Neo5 SE jest to smartphone z sporymi możliwościami. Cieszą bogate multimedia. Duży plus za możliwość wyboru obydwu wielkości obu pamięci. Smartphone nie wyróżnia się wyglądem spośród konkurencji. Ogólne wrażenie na plus. Smartphone może spodobać się szerokiemu gronu użytkowników.