Huawei Mate 40 Pro 4G Jest urządzeniem GSM w którym użytkowi pozostawiono możliwość wyboru ilości pamięci RAM i pojemności pamięci wbudowanej. W tej jak i w drugiej pamięci są do wyboru trzy wielkości. Jest to urządzenie z naprawdę dużymi możliwościami, które może spodobać się wielu użytkownikom smartphone’ów. Żeby wiedzieć więcej zajrzyjmy do danych technicznych Huawei Mate 40 Pro 4G.

Ekran z matrycą OLED zapewnia moc szczegółów. Wielkość ekranu wynosi 6,76 cala. 90Hz. Rozdzielczość wyświetlanego obrazu wynosi 1344Px na 2772Px. Ekranu nie chroni szkło hartowane więc łatwo o uszkodzenia.

Główne podzespoły. Tu dobre informacje. Pamięć RAM. Tu mamy wybór. Od 6GB przez 8GB po 12GB. To ilość pamięci RAM, którą możemy dowolnie wybrać. Pamięć wbudowana. Tu również dobre wiadomości. Począwszy od 128GB przez 256GB po 512GB. To pojemności dostępnej pamięci wbudowanej. Maksymalna wartość pozwala na przechowanie ogromnej ilości danych. Dla lubiących korzystać z kart Nano Memory producent wbudował czytnik takich kart. Układ graficzny w postaci ARM Mali-G78 generuje grafikę o niezłych parametrach. Procesor HiSilicon Kirin 9000 z ośmioma rdzeniami taktowanymi częstotliwością zegara 3,13GHz. Systemem operacyjnym jest tu Harmony 2.0.

Główny aparat fotograficzny posiada AF, AF laserowy, przysłonę obiektywu, matrycę z 50Mpx, zoom cyfrowy x50, zoom hybrydowy x10 i zoom bezstratny x5.Tym aparatem fotograficznym można nagrać filmik w formatach H.264, H.265, MPEG4 – 60 fps . Rozdzielczość filmików wynosi 3840Px x 2160 Px. Rozdzielczość wykonywanych zdjęć wynosi 8192Px x 6144Px. Drugi aparat fotograficzny również umieszczony z tyłu urządzenia GSM posiada matrycę z 20MPx, zoom hybrydowy x10, FF, przysłonę obiektywu i zoom cyfrowy. Jest to aparat fotograficzny szerokokątny. Trzeci aparat fotograficzny tele wyposażono w matrycę z 12 MPx, zoom hybrydowy x10 i zoom bezstratny x5. Jest też AF, AF laserowy, przysłona obiektywu i OIS. Kolejny aparat fotograficzny posiada zoom cyfrowy, lampę błyskową, FF i przysłonę obiektywu. Aparat fotograficzny umieszczony z przodu urządzenia GSM posiada FF, matrycę z 13MPx, zoom cyfrowy i możliwość nagrania filmików w rozdzielczości 3840Px x 2160Px. Jest to aparat fotograficzny portretowy. Kolejny aparat fotograficzny do pomiaru głębi wyposażono w FF i zoom cyfrowy.

Czujniki. I tu bogactwo. Oprócz akcelerometru, żyroskopu, magnetometru i czujników zbliżeniowy i światła jest też czujnik grawitacyjny, efektu Halla i barometr. Nie zabrakło czytnik linii papilarnych. Z pewnością taka ilość czujników zostanie pozytywnie oceniona przez użytkowników.

Przyjrzyjmy się transmisji danych. Tu moduł GPS obsługujący A-GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS i NaviC. Jest NFC, druga częstotliwość Wi-Fi, Wi-Fi Direct i Wi-Fi Display. Pomyślano również o IrDA. Brakuje DLNA. Nie pominięto Wi-Fi v802.11 a/b/g/n/ac/ax i Bluetooth v5.2.

Opisywany smartphone obsługuje następujące formaty dźwięku: 4GP, AAC, AAC+, AMR, FLAC, MP4, OGG, WAV, eAAC+. Z multimediów jest java, polifonia, HD Voice i obsługa plików mp3.

Bateria o pojemności 4400mAh wyposażono w szybkie ładowanie i możliwość ładowania indukcyjnego.

Po zaznajomieniu się z danymi technicznymi można powiedzieć, że ten smartphone to coś więcej. W pewnością plus należy postawić za OIS w aparacie fotograficznym, matrycę OLED, barometr i ładowanie indukcyjne. Dużym plusem jest możliwość wyboru ilości pamięci RAM i pojemności pamięci wbudowanej. Szczerze mówiąc nie ma się do czego przyczepić. Pierwsze wrażenie po zapoznaniu się zdanymi technicznymi bardzo pozytywne. Smartphone ma nowoczesny wygląd, ale nie wyróżniający się spośród innych.