Samsung Galaxy A82 jest ciekawym urządzeniem GSM./ Z pewnością pozwala na wiele. Możliwości tego smartphone’a są duże, co cieszy i przyciąga. Cena przystępna do zaakceptowania. Przyjrzyjmy się zatem danych technicznym tego urządzenia GSM.

Ekran wyposażony w matrycę Super AMOLED, która gwarantuje moc szczegółów i detali. Przekątna ekranu wynosi 6,70 cala. 120GHz. Rozdzielczość ekranu wynosi 1440Px na 3200Px. Ekranu nie chroni szkło hartowane więc łatwo można go zbić.

Zajrzyjmy do głównych podzespołów. W nich 6GB pamięć RAM. Jest to wystarczająca ilość zapewniająca płynne działanie. Pamięć wbudowana o pojemności 128GB wspomagana jest czytnikiem kart pamięci do pojemności 1TB. Układ graficzny Adreno 640 @672 MHz dostarcza grafikę o wysokich parametrach. Procesor Qualcomm Snapdragon 855+ z ośmioma rdzeniami taktowany jest częstotliwością zegara 2,96GHz. Procesor ten dostarcza dużo mocy. Główne podzespoły zapewniają możliwość korzystania z wielu aplikacji. Smartphone wyposażony jest w system operacyjny Android 11.

Główny aparat fotograficzny z standardową matrycą z 64MPx. Tym aparatem fotograficznym można nagrywać filmiki w formatach: H.264, H.265, MPEG4 – 30 fps i rozdzielczości 3840x2160Px. Jest lampa błyskowa, OIS, AF i przysłona obiektywu. Zdjęcia wykonane tym aparatem fotograficznym będą wysokiej jakości. Kolejny aparat fotograficzny z matrycą 12MPx szerokokątny posiada FF i przysłonę obiektywu. Kąt widzenia 123 stopnie. Trzeci aparat fotograficzny do zdjęć makro z 5MPx posiada FF, przysłonę obiektywu i zoom cyfrowy. Czwarty aparat fotograficzny portretowy z 10MPx posiada AF i przysłonę obiektywu oraz zoom cyfrowy.

W temacie czujników należy powiedzieć tyle, że jest dobrze. Smartphone wyposażono w akcelerometr, żyroskop, magnetometr i czujniki otoczenia i zbliżeniowy. Jest też czujnik grawitacyjny. Smartphone wyposażono również w czytnik linii papilarnych.

Moduł GPS obsługuje: A-GPS, GLONASS, Beidou i Galieo. Jest NFC, Miracast i Wi-Fi Direct. Są dwie częstotliwości Wi-Fi. Bluetooth v 5.0. EDGE i GPRS. Jest Hotspot Wi-Fi i USB.

Smartphone obsługuje następujące formaty dźwięku: 3GA, AAC, AMR, AWB, FLAC, IMY, M4A, MID, MIDI, MXMF, OGA, OGG, OTA, RTTTL, RTX, WAV, WMA, XMF. Jest polifonia i java Art oraz HD Voice, głośniki stereo i obsługa plików mp3. Pod znakiem zapytanie stoi obecność videotelefonu.

Bateria o pojemności 4500mAh wyposażona została w funkcję szybkiego ładowania.

Samsung Galaxy A82 jest urządzeniem mogącym spodobać się wielu użytkownikom takich urządzeń GSM. Z pewnością ma swoje plusy do których można zaliczyć matrycę Super AMOLED, OIS w aparacie fotograficznym i NFC oraz Miracast. Wygląd jest nowoczesny, ale nie rzuca się w oczy. Ten smartphone ma naprawdę spore możliwości będące w cenie.