Słowo wstępu
Chcąc pozytywnie zakończyć ten rok przedstawię smartphone i całkiem niezłej specyfikacji. Tym urządzeniem GSM jest Huawie NOVA 8 PRO. Smartphone, któy daje nam możliwość wyboru pojemności pamięci wbudowanej oraz posiada bogatą transmisje danych. Zajrzyjmy do specyfikacji.

Główne podzespoły i czujniki
Zacznijmy od pamięci RAM której są 8GB. Jest to zadowalająca ilość GB. Płynne działanie aplikacji z pewnością ucieszy użytkowników. Świetną wiadomością jest możliwość wyboru pojemności pamięci wbudowanej, której może być 128GB lub 256GB. Są to wystarczające pojemności to przechowania aplikacji, zdjęć lub muzyki. Niestety te urządzenie GSM nie posiada czytnika kart pamięci. Układ graficzny którym jest ARM Mali-G77 generuje grafikę o naprawdę dobrych parametrach. Procesor którym jest Kirin 985 z ośmioma rdzeniami taktowanymi częstotliwością zegara 2,58GHz dostarcza sporo mocy. Całość działa na systemie operacyjnym Android 10.
Oprócz kompletu standardowych smartphone’owych czujniki producent umieścił czujnik grawitacyjny. Jest też czytnik linii papilarnych.

Ekran i aparaty fotograficzne
Matryca OLED pozwala cieszyć się znakomita jakością obrazu. Wielkość ekranu wynosi 6,72 cala. Ekranu nie chroni szkło hartowane więc łatwo stłuc.
Główny aparat fotograficzny umieszczony z tyłu urządzenia GSM posiada EIS, AF, 10krotny zoom cyfrowy, możliwość nagrania filmików i 64MPx. Drugi aparat fotograficzny szerokokątny wyposażono w FF, 8MPx i zoom cyfrowy. Trzeci aparat fotograficzny do pomiaru głębi posiada FF i 2MPx. Czwarty aparat fotograficzny do zdjęć makro ma FF i 2MPx. Wszystkie wymienione aparaty fotograficzne posiadają przesłonę obiektywu. Z przodu urządzenia znajduje się aparat fotograficzny szerokokątny z 32MPx i FF. Jest też aparat fotograficzny portretowy z 16MPx i FF.

Więcej
Bateria posiada pojemność 4000mAh. Jest wyposażona w funkcję szybkiego ładowania dzięki Super Charge. Transmisja danych. Jest NFC, Wi-Fi Direct i Wi-Fi Display. Moduł GPS obsługuje QZSS, Galileo, GLONASS, Beidou i A-GPS. Nie zabrakło USB i Wi-Fi. Niestety dużym minusem jest brak Bluetooth. Multimedia. HD Voice, audio jack, polifonia i java to prawie wszystkie multimedia tego urządzenia GSM. Jest też odtwarzacz plików mp3 i niektórych formatów dźwięku do których należą: AAC, AAC +, FLAC, MID, OGG i WAV.

Podsumowanie
Huawei NOVA 8 PRO to smartphone dla lubiących mieć wybór. Tu mamy do wyboru pojemność pamięci wbudowanej. Nie każdy potrzebuje aż tyle miejsca na dane ile oferuje producent. Cieszy matryca OLED i EIS w głównym aparacie fotograficznym. Plus to aż dwa aparaty fotograficzne z przodu urządzenia. Plusik za NFC i Wi-Fi Display i Wi-Fi direct. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne. Wyglądem ten smartphone nie różni się od innych.