Rok 2021 wita nas premierami nowych urządzeń GSM. Czy jednak dane z wycieków zgodne są z rzeczywistymi przekonamy się po premierze. Dzisiaj muszą nam wystarczyć dane z przecieków. Kilka zdań na temat Kyocera Durafoirce Ultra 5 do którego danych dostaliśmy się.

Smartphone posiada duży ekran o wielkości 5,45 cala. Matryca dobrze wszystkim znana IPS TFT. Jak specyfikacja informuje ekran nie jest chroniony szkłem hartowanym więc można łatwo go zniszczyć.

Pamięć RAM w ilości 8GB pozwalana na korzystanie z naprawdę dużej ilości aplikacji i gier. W tym temacie producent spisał się bardzo dobrze. Ta ilość cieszy nie tylko fanów urządzeń GSM Kyocera. Pamięć wbudowana której pojemność wynosi 128GB wspomagana jest przez czytnik kart pamięci micro SD, micro SDHC i micro SDXC o pojemności do 1TB. Wbudowanie czytnika kart pamięci z pewnością ucieszyło wielu. W końcu nie jeden z nas korzysta z takich kart pamięci. Grafikę dostarcza układ Adreno 620. Jest to układ graficzny znany z wielu smartphone’ów. Grafika posiada bardzo dobre parametry i cieszy oko. Producent postanowił wyposażyć swój produkt w procesor Qualcomm Snapdragon 765G z ośmioma rdzeniami taktowanymi częstotliwością zegara 2,40GHz. Procesor ten dostarcza odpowiednią ilość mocy, która zadowala potencjalnych użytkowników tego smartphone’a. Smartphone działa na systemie operacyjnym Android 10.

W tym urządzeniu GSM zamontowana następujące aparaty fotograficzne. Główny aparat fotograficzny umieszczony z tyłu urządzenia posiada matrycę z 24MPx, ma zoom cyfrowy i lampę błyskową i AF. Tym aparatem fotograficznym można nagrać filmiki w smartphone’owych formatach. To jest: H. 264, H.265 i MPEG4 – 30fps. Nie mogło zabraknąć aparatu fotograficznego szerokokątnego, który wyposażono w 16MPx matrycę, zoom cyfrowy i FF. Jest też aparat fotograficzny mierzący głębie. Z przodu urządzenia wbudowano aparat fotograficzny portretowy wyposażony w FF, zoom cyfrowy i 8Mpx.

Czujniki. Tu miłe zaskoczenie. Smartphone wyposażono z barometr, akcelerometr, żyroskop i magnetometr, Z mniej popularnych czujników jest czujnik grawitacyjny. Oczywiście producent nie zapomniał o wbudowaniu czytnika linii papilarnych

Kyocera Dualforce Ultra 5G wyposażono w Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display i w drugą częstotliwość Wi-Fi 5GHz. Jest Wi-Fi v802.11a/b/g/n/ac. Jest też Bluetooth 5.0. Można powiedzieć, że nie ma DLNA, a obecność NFC na chwile obecną pozostaje pod znakiem zapytania. Nie pominięto Hotspot Wi-Fi i USB v 3.1 OTG Tyoe-C. EDGE i GPRS – tak.

Z multimediów możemy wymienić: javę, polifonię, HD Voice, odtwarzacz plików mp3 i głośniki stereo oraz audio jack. Smartphone radzi sobie z niektórymi formatami dźwięków takimi jak: AAC, AAC+, MID, ARM, WAV i eAAC+.

Bateria w którą wyposażono ten smartphone posiada pojemność 4500mAh. Dla nie lubiących długo czekać aż smartphone zostanie naładowany jest dobra wiadomość. To urządzenie GSM wyposażono w funkcje szybkiego ładowania za pomocą USB Power Delivery. Świetną wiadomością jest możliwość ładowania indukcyjnego przy pomocy Qi.

Na ile dane specyfikacji zgodne są z tym co producent przygotował dowiemy się po premierze. Miejmy nadzieję, że smartphone będzie naprawdę tak dobrze wyposażony ku uciesze nie tylko fanów urządzeń GSM Kyocera.