W pierwszym kwartale tego roku czeka nas premiera urządzenia GSM Motorola Moto G Power 2021. Ciekawi jesteśmy co producent skrywa pod obudową smartphone’a. Z przecieków można dowiedzieć się, że:

Ekran ma wielkość 6,60 cala i matrycę IPS TFT, którą tak dobrze znamy. Minusem będzie tu brak ochrony wyświetlacza szkłem hartowanym. W takim przypadku musimy ostrożnie obchodzić się z tym urządzeniem GSM.

Kolejną informacją  jest ilość pamięci RAM, której mają być dwa warianty: 3GB lub 4GB. Możliwość wyboru cieszy podwójnie. W temacie pamięci wbudowanej można dowiedzieć się, że mamy wybór 32GB lub 64GB. Ta druga wartość pozwala na zapisanie i przechowanie sporej ilości zdjęć i aplikacji. Jeśli komuś zabraknie miejsca w pamięci urządzenia GSM to może skorzystać z czytnika kart pamięci micro SD micro SDHC i micro SDXC do pojemności 512GB. Taka pojemność przechowa duża ilość aplikacji i gier. Grafikę o naprawdę dobrych parametrach dostarcza Adreno 610, który poznaliśmy już przy okazji korzystania z innych smartphone’ów. Producent wyposażył swój produkt w Qualcomm Snapdragon 662 z ośmioma rdzeniami i częstotliwością taktowania zegara 2,00GHz. Smartphone posiada zainstalowany system operacyjny którym jest Android 10. Takie zestawienie głównych podzespołów cieszy z płynnej pracy urządzenia i możliwości korzystania z wielu aplikacji.

Jak każdym tak i tym smartphone’m można wykonywać zdjęcia. W tym celu producent z tyłu urządzenia GSM umieścił główny aparat fotograficzny, który posiada EIS, AF, 48MPx i zoom cyfrowy. Tym aparatem fotograficznym można nagrać filmiki z dwóch formatach H.2264 i MPEG. Rozdzielczość video 1920 na 1080Px. Kolejny aparat fotograficzny do zdjęć makro posiada: FF, 2MPx i lampę błyskowa LED oraz zoom cyfrowy. Rozdzielczość video 1280 na 720Px. Trzecim aparatem fotograficznym jest ten do pomiaru głębi, który ma 2MPx, FF, zoom i lampę błyskową. Z przodu urządzenia jest aparat fotograficzny wyposażony w FF, EIS i 8MPx oraz zoom cyfrowy. Rozdzielczość video 1920 na 1080Px.

Czujniki. Tu dobra wiadomość. Oprócz standardowych czujników to jest akcelerometru, żyroskopu, magnetometru i czujnika zbliżeniowego i otoczenia jest mniej popularny czujnik grawitacyjny i rzadko spotykany barometr. Producent stanął na wysokości zadania. Cieszy taki urodzaj czujników.

Motorola Moto G Power 2021 posiada moduł GPS obsługujący A-GPS, GLONASS i Galileo. Brakuje NFC i DLNA ale mamy za to Wi-Fi Direct. Jest też druga częstotliwość Wi-Fi 5GHz. Hotspot Wi-Fi, Bluetooth v 5.0 i Wi-Fi v802.11 a/b/g/n/ac – tak. Nie zabrakło EDGE i GPRS.

Multimedia, a z nich java, polifonia, radio i odtwarzacz plików mp3. Smartphone odtwarza dźwięki w następujących formatach: AAC, AAC+, AMR, MID, WAV, e AAC+. Nie pominięto audio jack.

Bateria o pojemności 5000mAh wyposażona została w funkcje szybkiego ładowania w postaci TurboPower. Jest to dobrą wiadomość.

Jeśli przecieki okażą się prawdą to mamy tu nie najgorszy smartphone, który zadowoli nie tylko fanów marki. Ciekawe zestawienie głównych podzespołów i możliwość wyboru ilości pamięci RAM i pojemności pamięci wbudowanej to plusy tego urządzenia GSM. Na pewno zadowoli wielu.