Świat tabletów nie stoi w miejscu. Producenci prześcigają się w ofertach premier jak i dobrze znanych już modeli. Coraz bogatsze wyposażenie i doskonała specyfikacja zachęca do kupna. Na rynku pojawił się tablet Huawei MediaPad T3 i od razu zyskał uznanie. Firma Huawei znana jest z produkcji wysokiej jakość urządzeń w tym GSM. Poniżej kilka słów na temat podzespołów i wyposażenia tego tabletu.

Zacznijmy od matrycy IPS, która zapewnia idealny kontrast oraz piękne, intensywne kolory. Nie trzeba się gimnastykować aby na wprost patrzeć na ekran. Doskonały obraz nawet pod dużym kątem to zaleta tej matrycy. Obraz zawsze widoczny, a barwy zachwycające. Wielkość ekranu 9,6 cali.

Procesor Qualcomm Snapdragon pozwala rozpędzić tablet do dużych prędkości, a grafika jest powalająca. W dodatku procesor zwiększa żywotność baterii. 4 rdzenie zapewniają bezproblemowe korzystanie z tabletu. Z wielką przyjemnością będziesz oglądał filmy, korzystał z internetu, grał i słuchał muzyki.

2GB pamięci Ram pozwala na cieszenie się z płynności działania aplikacji uruchamianych na tablecie. Dzięki takiej ilości pamięci RAM tablet obsłuży nawet kilka aplikacji jednocześnie. Ponadto pozwala na grę nawet w wysokich rozdzielczościach.

Tablet wyposażono z 32GB pamięć wewnętrzną flash. Pozwala to na zabranie wszystkich multimediów ze sobą oraz na zapisanie dużej ilości plików i aplikacji. Jeśli ta ilość pamięci jest niewystarczająca z pomocą idzie wbudowany czytnik kart pamięci micro SD/SDXC do pojemności 128GB . Karta pozwala na szybkie przenoszenie zdjęć z aparatu lub kamery oraz wymianę plików między tabletem, a innymi urządzeniami.

Z tyłu urządzenia znajduje się aparat fotograficzny z 5MPx. W celu uchwycenia wspomnień warto skorzystać z kamery. Filmy można nagrać w wysokiej rozdzielczości Full HD. Zapewnia ostre , wysokiej jakości filmy. Przy wykorzystywaniu wysokiej rozdzielczości nie umknie żaden szczegół. Moduł Bluetooth 4.2 pozwala na bezprzewodowe podłączenie na przykład głośników, drukarki lub zestawy słuchawkowego. Poza tym zapewnia łatwą i szybką wymianę danych pomiędzy urządzeniami. Kolejnym modułem jest moduł GPS, który zamienia tablet w nawigację, dzięki czemu dotrzesz do celu. Moduł GPS obsługuje GLONASS.

W celu zapewniania rozrywki przez kilka godzin tablet został wyposażony w baterię o pojemności 4800mAh. Najwyższa jakość zastosowanych ogniw i energooszczędny procesor umożliwiają korzystanie z tabletu nawet po wielu godzinach od uruchomienia.

Podsumowując. Za godziwe pieniądze otrzymujemy naprawdę sporo. Cieszy długi czas pracy na akumulatorku, co nie jest zbyt często spotykane. Ponadto plus za obsługę GLONASS przez moduł GPS. Ogólne wrażenie pozytywne. Wyglądem tablet nie wyróżnia się spośród innych podobnych urządzeń.