Laptop ACER Aspire 7 śmiało wkroczył na rynek komputerowy. Jest jednym z częściej kupowanych laptopów. Jego cena zachęca, gdyż otrzymujemy naprawdę dobry laptop nie tylko do prac biurowych ale również do wymagających gier. Poniżej kilka danych technicznych owego laptopa.

Procesor którym jest Ryzen 5 3550H posiada 4 rdzenie, a częstotliwość taktowania zegara wynosi 2.1GHz a w wersji Turbo 3,7GHz. Procesor zadba aby wszystkie programy i gry otwierały się w mgnieniu oka.

Karta graficzna to NVIDIA GeForce GTX 1650 z pamięcią 4GB zapewni wystarczająca ilość mocy do grania i do pracy. Karta dźwiękowa jest zintegrowana.

Dysk SSD PCIe M.2 o pojemności 512GB oraz 8GB pamięci RAM DDR4 dostarczą odpowiednia ilość mocy do wykonywania wszystkich zdań i pokaźny zasób miejsca na dane.

Ekran o przekątnej 15,6 cali posiada matową matrycę IPS Full HD. Rozdzielczość ekranu 1920px na 1080px. Proporcje ekranu 16:9. Zastosowane w ekranie technologie Acer Color Intelligence i ExaColor gwarantują lepszy kontrast kolorów.

Interface USB-C umożliwia bardzo szybki przesyła danych za pomocą technologii Super Speed USB. W skład zestawy wchodzą 4 porty: HDMI, USB 2.0 i 2porty Super Speed USB. Jeden z nich może być używany do ładowania w trybie offline.

Laptop posiada wbudowany czytnik linii papilarnych. Ma wbudowana kamerę i podświetlaną klawiaturę. Jest też Bluetooth 4.1, karta sieciowa i Wi-Fi. Waga laptopa: 2,15kg.

Jak można zauważyć otrzymujemy naprawdę sporo. Bardzo dobra karta graficzna zapewnia znaczną ilość mocy potrzebnej w wymagających grach i programach. Ogólne wrażenie na plus. Profesjonalny wygląd dopełnia całości.