Dni mijają szybko. Prawie co dziennie mamy nowe urządzenia GSM lub stare w nowych odsłonach. Postanowiłem przyjrzeć się smartphone’owi, w którym można wybrać ilość i pojemność poszczególnych pamięci. W moje ręce wpadł Meizu18X. Będąc ciekawym pozwolę sobie zajrzeć w dane techniczne i je wymienić.

Zacznijmy od ekranu. Tu matryca Super AMOLED wielkości 6,67 cala. 120Hz. Rozdzielczość obrazu 2400px na 1080px. Ekran nie jest chroniony szkłem hartowanym więc łatwo zarysować lub stłuc. Za matrycę należy się plus.

Główne podzespoły. Tu na początek możliwość wyboru ilości pamięci RAM, której mogą być 8GB lub 12GB. Kolejna dobra wiadomość to możliwość wyboru pojemności pamięci wbudowanej, której może być 128GB lub 256GB. Możliwość wyboru obu pamięci jest wielkim plusem. Układ graficzny Adreno 650 znamy z innych urządzeń GSM. Wytwarza grafikę o wysokich parametrach. Procesor z ośmioma rdzeniami taktowanymi częstotliwością zegara 3,20GHz. Ten procesor to Qualcomm Snapdragon 870. Interfejs: Flyme 9.2. Całość działa na systemie operacyjnym Android 11. Za główne podzespoły należy się plus.

Główny aparat fotograficzny posiada matrycę Samsung S5KGW3 z 64MPx. Wyposażony jest w AF, f/1.79, zoom cyfrowy i lampę błyskową. Rozdzielczość fotografii 9248Px na 6944Px, a rozdzielczość filmików 3840Px 2160Px. Drugi aparat fotograficzny szerokokątny posiada matrycę Hynix Hi846 z 8MPx. Posiada FF, f/2.2, zoom cyfrowy i lampę błyskową. Kąt widzenia 120 stopni. Trzeci aparat fotograficzny do pomiaru głębi wyposażono w FF, f/2.4, zoom cyfrowy i lampę błyskową. Z przodu aparat fotograficzny 13MPx wyposażony w FF, f/2.0 i zoom cyfrowy.

Czujniki. W tym urządzeniu znajduje się żyroskop, akcelerometr, magnetometr i czujniki zbliżeniowy i światła. Jest też czujnik grawitacyjny. Nie zabrakło czytnika linii papilarnych. Także można powiedzieć, że czujniki są prawie w komplecie.

Transmisja danych. Wi-Fi Direct, druga częstotliwość Wi-Fi, Hotspot Wi-Fi, Wi-Fi v802.11 a/b/g/n/ac/ax i Bluetooth v5.2. Pod znakiem zapytania stoi obecność NFC. DLNA – nie. Jest GPRS i EDGE. Moduł GPS obsługuje A-GPS, Beidou. GLONASS i Galileo.

Multimedia. Tu warto wymienić HD Voice, radio i audio jack. Jest też java, polifonia i odtwarzacz plików mp3. Smartphone obsługuje następujące formaty dźwięku: AAC, AAC+, AMR, MID, WAV, eAAC+.

Bateria. Pojemność 4300mAh.Wyposażona została w funkcję szybkiego ładowania Quick Charge 4+ .

Smartphone Meizu 18X robi dobre wrażenie. Wyglądem nie różni się od konkurencji. Smartphone posiada mocne strony za które dostał plusy. Z pewnością znajdzie swoje grono odbiorców. Dzięki możliwość wyboru ilości pamięci RAM i pojemności pamięci wbudowanej użytkownicy mają możliwość dostosowania tego urządzenia GSM do własnych potrzeb.