Wielu z nas ceni sobie możliwość wyboru ilości pamięci RAM i pojemności pamięci wbudowanej. Szukają odpowiedniego urządzenia GSM natrafiłem na Nubia Red Magic 6S Pro. Producent pozostawił użytkownikowi możliwość dokonania wyboru i dopasowania smartphone’a do swoich potrzeb. Przyjrzyjmy się danym technicznym tego urządzenia GSM.
Rozpocznijmy do ekranu, który wyposażony jest w matrycę AMOLED. 165Hz. Rozdzielczość wyświetlane obrazu 1080Px na 2400Px. Wielkość ekranu 6,80 cala. Ekran nie jest chroniony szkłem hartowanym więc jest podatny na zadrapania i rysy.
Główne podzespoły. Tu bardzo dobra informacja. O tuż. Jest możliwość wyboru ilości pamięci RAM. Do wyboru jest 8GB, 12GB, 16 GB, a nawet 18GB. Z pewnością każdy dobierze do swoich potrzeb. Najmocniejsza wersja bez problemu radzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi aplikacjami. Pamięć budowana. Tu kolejne miłe zaskoczenie. Jest możliwość wyboru pojemności pamięci wbudowanej spośród: 128GB, 256GB i 512GB. Smartphone nie posiada czytnika kart pamięci. Układ graficzny Adreno 660 znamy z innych urządzeń GSM. Generuje grafikę o wysokich parametrach. Procesor którym jest Qualcomm Snapdragon 888+ posiada 8 rdzeni taktowanych częstotliwością zegara 3,00GHz. Taki procesor dostarcza sporo mocy. Całość działa na systemie operacyjnym Android 11. Główny aparat fotograficzny standardowy wyposażono w zoom cyfrowy, lampę błyskową, i auto focus. Matryca z 64MPx posiada rozdzielczość 9248Px na 6944P.x. Tym aparatem fotograficznym można nagrać filmiki z rozdzielczości 7680Px na 4320Px w następujących formatach H.264, H.265, MPEG4 – 15 fps. Kolejny aparat fotograficzny tym razem szerokokątny. Wyposażony został w zoom cyfrowy, lampę błyskową i facefocus. Posiada matrycę z 8MPx. Rozdzielczość wykonywanych zdjęć 3264Px na 2448Px. Trzeci aparat fotograficzny służy do pomiaru głębi. Wyposażony jest w zoom cyfrowy, lampę błyskową i facefocus. Rozdzielczość wykonywanych zdjęć 1600Px na 1200Px. Z przodu urządzenia znajduje się aparat fotograficzny portretowy, którego wyposażenie stanowi zoom cyfrowy i facefocus. Posiada matrycę z 8MPx.
W temacie czujników można powiedzieć, że ten smartphone posiada wszystkie podstawowe czujniki do których zaliczyć należy: akcelerometr, żyroskop, czujnik otoczenia i zbliżeniowy oraz czujnik grawitacyjny. Pod znakiem zapytanie stoi obecność czujnika efektu Halle’a. Nie zabrakło czytnika linii papilarnych.
Przyjrzyjmy się sposobom transmisji danych. Moduł GPS obsługuje A-GPS, GLONASS i Beidou. Jest NFC, Wi-Fi Direct i druga częstotliwość Wi_Fi. Nie zabrakło Wi-Fi v802.11 b/g/n/ac/ax oraz Bluetooth v5.2. EDGE i GPRS – tak. Smartphone nie wyposażono w DLNA.
Opisując smartphone nie można pominąć multimediów, które posiada. I tak. Jest java, polifonia, HD Voice, głośniki stereo i odtwarzacz plików mp3. Smartphone radzi sobie z następującymi formatami dźwięku: AAC, AAC+, AMR, APE, FLAC, MID, MKA, OGG, WAV, WMA, eAAC+.
Bateria o pojemności 4500mAh wyposażona została w funkcję szybkiego ładowania za pomocą Quick Charge 5.0.
Podsumowując. Ten smartphone ma naprawdę duże możliwości za które zdobywa uznanie. Z pewnością duże plusy to możliwość wyboru ilości pamięci RAM i pojemności pamięci wbudowanej. Plus za mocny procesor. Słowo pozytywnie o NFC. Smartphone nie wyróżnia się wyglądem. Solidne wykonanie i mocne główne podzespoły przemawiają za siebie.