Chcąc zaznajomić się z smartphone’m o naprawdę dużej mocy postanowiłem rozejrzeć się. W moje ręce wpadł Asus ROG Phone 5s PRO. Już sama informacja o ilości pamięci RAM zaciekawia. Postanowiłem zapoznać się z danymi technicznymi tego urządzenia GSM. Oto co zobaczyłem.

Ekran w tym urządzeniu GSM posiada matryce AMOLED, która zapewnia mnogość szczegółów i detali oraz żywe, wiernie odzwierciedlone barwy. Wielkość ekranu 6,78 cali. 144Hz. Ekran chroni hartowane szkło Corning Gorilla Glass Victus. Za ekran należy się plus.

Przejdźmy do głównych podzespołów. W oczy rzuca się ilość pamięci RAM, której są aż 18GB. Jest to niespotykana ilość więc ten smartphone obsłuży każdą aplikację. Pamięci wbudowanej jest 512GB, co pozwala na pomieszczenie ogromnej ilości zdjęć, aplikacji i filmików. Układ graficzny w który wyposażono ten smartphone to Adreno 660. Dobrze znamy z innych urządzeń GSM. Procesor którym jest Qualcomm Snapdragon 888+ z ośmioma rdzeniami taktowanymi częstotliwością zegara 3,2GHz zapewnia naprawdę dużo mocy. Całość działa na systemie operacyjnym Android 11. Smartphone nie posiada czytnika kart pamięci.

Główny aparat fotograficzny posiada matrycę Sony IMX686 z 64MPx. Oprócz tego wyposażony jest w AF, EIS, przysłonę obiektywu i zoom cyfrowy oraz lampę błyskową. Rozdzielczość wykonywanych zdjęć 9248Px na 6944Px. Rozdzielczość video 7680Px na 4320Px. Aparat fotograficzny zapisuje video w następujących formatach H.264, H.265, MPEG4 – 30 fps. Drugi aparat fotograficzny szerokokątny posiada FF, EIS, zoom cyfrowy i lampę błyskową. Ma matrycę z 13MPx. Trzeci aparat fotograficzny makro posiada FF, EIS, zoom cyfrowy i lampę błyskową oraz matrycę z 5Mpx. Aparat fotograficzny umieszczony z przodu urządzenia portretowy posiada FF, zoom cyfrowy i matrycę z 24MPx.

Czujniki. Tu całe bogactwo. Jest akcelerometr, magnetometr, żyroskop, czujnik zbliżeniowy i światła oraz czujnik grawitacyjny i efektu Halle’a. Pod znakiem zapytania stoi obecność barometru i skanera tęczówki oka. Jest czytnik linii papilarnych.

W temacie transmisji danych można powiedzieć, że jest moduł GPS obsługujący A-GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS i NavIC. Nie zabrakło NFC, Miracast, Wi-Fi Direct i drugiej częstotliwości Wi-Fi. Jest Wi-Fi v802.11 a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth v5.2, EDGE i GPRS.

Multimedia też są bogate. Oprócz javy, polifonii, HD Voice’u jest audio jack, głośniki stereo, obsługa plików mp3 i videotelefon. Nie zabrakło czytania niektórych formatów dźwięku takich jak AAC, AAC+, AMR, APE, FLAC, MID, MKA, OGG, WAV, eAAC+.

Ten smartphone jest naprawdę wart uwagi. Posiada naprawdę duże możliwości, a główne podzespoły pozwalają na bardzo dużo. Z pewnością poradzi sobie z nawet najbardziej wymagającymi aplikacjami. 18GB pamięci RAM – tego nie spotyka się na co dzień. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne. Ten smartphone znajdzie grono wiernych użytkowników, którzy potrzebuję mocy. Tym smartphone’m można się zachwycić.