Mamy III kwartał roku 2021. Na rynku przybywa nowości i premier. Chcąc nie zostawać w tyle postanowiłem przejrzeć nowości na rynku. W moje ręce wpadł smartphone Samsung Galaxy Z Fold 3. Jest to premiera. Dodatkowo smartphone posiada dwa duże ekrany, co ciekawi. Przyjrzyjmy się bliżej danym technicznym.

Urządzenie to posiada dwa ekranu. Pierwszy z nich ma wielkość 7,60 cala. Matryca Dymanic AMOLED. 120Hz. Rozdzielczość wyświetlanego obrazu 1768Px na 2208Px. Drugi ekran ma wielkość 6,20 cala. Matryca Super AMOLED. Rozdzielczość wyświetlanego obrazu 832Px na 2268Px. Obra ekrany zapewniają moc szczegółów i detali oraz wiernie odwzorowane barwy.

Przejdźmy do głównych podzespołów. 12GB pamięci RAM to naprawdę duża ilość, która zapewnia działanie prawie wszystkich aplikacji. Pamięć wbudowana w dwóch pojemnościach to jest 256GB lub 512GB. Obie pojemności pozwalają na przechowanie naprawdę dużej ilości aplikacji, zdjęć, filmików i plików. Procesor którym jest Qualcomm Snapdragon 888 posiada osiem rdzeni taktowanych częstotliwością zegara 2,84GHz. Układ graficzny Adreno 660 znany jest z innych urządzeń GSM. Zapewnia grafikę o wysokich parametrach. Całość działa na systemie operacyjnym Android 11 i interfejsie One UI. Takie zestawienie głównych podzespołów umożliwia płynne korzystanie z znacznej większości aplikacji. Smartphone nie posiada czytnika kart pamięci.

Główny aparat fotograficzny standardowy posiada AF, OIS, f/1.8, matrycę z 12MPx i zoom cyfrowy 10x i zoom bezstratny 2x. Rozdzielczość nagrywanych filmików 3840Px na 2160Px. Formaty nagrywanych filmików H.264, H,265, MPEG4 – 60 fps. Kąt widzenia 78stopni. Kolejny aparat fotograficzny szerokokątny posiada FF, f/2.2, lampę błyskową, zoom cyfrowy matrycę z 12MPx. Kąt widzenia 123 stopni. Trzeci aparat fotograficzny tele również umieszczony z tyłu urządzenia posiada AF, OIS, f/2.4, zoom cyfrowy, zoom bezstratny 2x i lampę błyskową. Matryca ma 12MPx. Z przodu urządzenia znajdują się dwa aparaty fotograficzne portretowe. Pierwszy z nich matrycę z 10MPx, zoom cyfrowy, AF, f/1.8, a kąt widzenia wynosi 80 stopni. Drugi aparat fotograficzny posiada FF, f/2.2, matrycę z 10MPx i zoom cyfrowy. Kąt widzenia 80 stopni.

Czujniki. Tu całe bogactwo. Oprócz akcelerometru, żyroskopu, magnetometru i czujników zbliżenia i światła jest czujnik grawitacyjny i efektu Halle’a. Nie zabrakło czytnika linii papilarnych. Jest też barometr. Tu producent nie poskąpił.

Przehcodząc do transmisji danych. Moduł GPS obsługuje A-GPS, GLONASS, Beidou, Galileo i QZSS. Jest NFC, Wi-Fi Direct i Display oraz Hotspot Wi-Fi. Nie zabrakło drugiej częstotliwości Wi-Fi. Jet Wi-Fi v802.11 a/b/g/n/ac/ax i Bluetooth v 5.0. EDGE I GPRS – tak.

Multimedia, a w nich Polifonia, java, wyjście tv, HD Voice, głośniki stereo, obsługa mp3 i spora ilość obsługiwanych formatów dźwięku takich jak 3GA, AAC, AMR, APE, AWB, DFF, DSF, FLAC, IMY, M4A, MID, MIDI, MXMF, OGA, OGG, OTA, RTTTL, RTX, WAV, WMA, XMF.

Smartphone Samsung Galaxy Z Fold 3 posiada naprawdę duża moc tak potrzebną przy wymagających aplikacjach. Plus za bogatą gamę czujników. Plus należy się za matrycę w obydwu ekranach. Na plus należy zaliczyć OIS w aparatach fotograficznych. Cieszy duża ilość obsługiwanych formatów dźwięku. Plus za wyjście tv, które jest tak rzadko spotykane. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne. Pełna satysfakcja z możliwości głównych podzespołów.