Koreański producent smartfonów jest w tym roku w gazie. Po ciepło przyjętej serii Galaxy S10 teraz przyszedł czas na linię Note. I tutaj Samsung idzie z pewnym trendem – rozszerzania linii smartfonów. W ten sposób dostajemy nie jeden a dwa modele – Note 10 oraz Note 10 Plus.

Mniejszy model posiada ekran o przekątnej 6,3 cala i rozdzielczości 1080×2280, natomiast wersja z plusem to 6,8 cala i rozdzielczość 1440×3040. Jeżeli chodzi o różnice w budowie urządzeń wewnątrz (poza oczywiście baterią) smartfony są niemal identyczne. Z różnic możemy oczywiście wymienić akumulator – 3500 mAh w porównaniu do 4300 mAh w większej wersji. Do większego modelu trafił także czytnik microSD, za co Samsung powinien dostać dużego minusa. Zostaje nam jeszcze kamera, a w zasadzie dodatek czwartego obiektywu do pomiaru głębi i odległości w modelu Note 10 Plus. Procesor w obu przypadkach to w zależności od regionu w jakim urządzenie będzie sprzedawane, Snapdragon 855 lub Exynos 9825. Procesor Samsunga będzie dostępny właśnie na naszym rodzimym rynku. Pojemności pamięci RAM to odpowiednio 8GB w podstawowej wersji i 12GB w Plusie.

Zapomniałbym o 512GB wersji pojemności modelu z plusem oraz o obsłudze szybkiego ładowania o mocy 45W w większym modelu. Szybka ładowarka to oczywiście dostępne osobno akcesorium.

Wracając do kamer. W tym wypadku nie doszło do poważniejszych zmian. Cały czas mamy do czynienia z sensorem 12MP dla głównej kamery, 16MP z obiektywem szerokokątnym oraz 12MP tele-photo. Jak już wspomnieliśmy większa wersja „notesu” posiada obiektyw mierzący odległość/głębię. Tak więc na poprawki względem S10 trzeba liczyć że strony oprogramowania. Natomiast w porównaniu do Note 9 został poprawiony rysik, który teraz posiada bardziej dystyngowaną metalową obudowę, a także dostał obsługę gestów. Dzięki nim będziemy mogli przełączać się między kamerami czy zrobić zdalnie zdjęcie, a poprzez dodanie funkcji rozszerzonej rzeczywistości możemy rysować po nagraniach, a nasze oznaczenia będą śledzić obiekty na filmie. Więc jeżeli brakowało Ci jednej z funkcji w poprzednim Note to przesiadka może okazać się wybawieniem… A my możemy zająć się starym modelem – skup telefonów prowadzimy na miejscu w Toruniu.

Przejdźmy teraz do najważniejszej cechy czyli ceny. A ta została zawieszona dość wysoko – 4149 złotych za podstawową wersję Note 10 oraz 4799 za bazowego Note 10+. Nie jest to co prawda poziom firmy z Cupertino, ale tendencję zwyżkową widać z każdym nowym flagowcem.

Nam pozostaje tylko poinformować, że w naszym sklepie posiadamy już etui bądź ochronę wyświetlacza Clear Plex. Toruń zatem jest gotowy na Note 10!